В Китаї міністра оборони, який відвідував росію, звільнено і він перебуває під слідством - ЗМІ

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу відсторонений від посади і перебуває під слідством, розповіли Financial Times американські чиновники, знайомі з даними розвідки,  - пише The Moscow Time.

Останні два тижні Лі Шанфу не з'являвся на публіці. Міністр мав бути присутнім 7-8 вересня на щорічних зборах з оборонного співробітництва В'єтнаму та Китаю, однак за два дні відмовився від поїздки "за станом здоров'я", зазначили джерела Reuters серед в'єтнамських чиновників.

65-річний Лі Шанфу обійняв посаду міністра оборони менш ніж півроку тому - 12 березня 2023 року. У 2018 році він потрапив під санкції США через закупівлю в Росії винищувачів Су-35 і комплексів С-400. Через місяць після призначення на посаду міністра він відвідав Москву, де зустрівся з президентом РФ Володимиром Путіним. Ситуація з відставкою міністра оборони може бути "черговою ознакою хаосу серед елітних членів військового і зовнішньополітичного істеблішменту Пекіна", зауважує FT.

Влітку на публіці тривалий час не з'являвся глава МЗС Китаю Цинь Ган. Його відсутність також пояснювали "станом здоров'я", але пізніше стало відомо про його відставку. При цьому на посаді міністра він пропрацював лише півроку.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті