У кремлі готують нові провокації. Захід має бути рішучим у підтримці України - Моравецький

Кремль готуватиме нові провокації, відтак треба допомагати Україні зброєю і фінансами. Про це глава уряду Польщі Матеуш Моравецький написав у Фейсбуці 9 жовтня, інформуючи про своє інтерв'ю для американського телеканалу CNBC, - передає Укрінформ.

“Путін і кремль готуватимуть нові провокації - як ті, які вони, швидше за все, зробили з Nord Stream 1 і Nord Stream 2, оскільки росія намагатиметься загострити ситуацію на багатьох різних фронтах, щоб надіслати сигнал, що вони теж налаштовані рішуче і не зупиняться. Вірю в бойовий дух і моральну стійкість українських воїнів та українського народу, який так рішуче захищає не тільки своє майбутнє, мир і свободу, а й наше”, - підкреслив Моравецький.

Однак, як підкреслив польський прем’єр, для перемоги України Захід має бути рішучішим. “Ми повинні бути сильними. Ми повинні підтримати українців постачанням зброї, а також фінансово”,- наголосив Моравецький.

Він додав, що обговорював питання, “як ефективніше і швидше підтримати українських друзів у боротьбі з тиранією” з багатьма лідерами на нещодавній зустрічі в Празі, де 6-7 жовтня проходив перший саміт Європейської політичної спільноти, а також неформальний саміт ЄС.

Як повідомлялося, Польща пропонує використовувати заморожені активи РФ для відновлення України та допомоги європейцям в умовах енергетичної кризи.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
01.05.2026
11:09

«Перспектива мирної угоди залишається такою ж віддаленою, як і на початку конфлікту». Західні ЗМІ про Україну

Європейці все більше розуміють, що між Україною та Росією існує фундаментальна несумісність інтересів та цілей, і єдино розумний курс — продовжувати підтримувати Україну та не допустити перемоги Росії військовими чи політичними засобами
Країна
30.04.2026
09:39

Вступна кампанія-2026 для абітурієнтів з окупації: більше можливостей на папері, але ті самі бар’єри на практиці

...Оновлено правила для абітурієнтів з окупованих територій — із урахуванням попередніх проблем, та спробою розширити доступ до освіти. Водночас системні труднощі — передусім із документами та доступом до процедур — залишаються.
Світ
29.04.2026
11:58

«Давно пора зрівняти з землею Рені. Румуни збудяться, сморід буде неймовірний». Російські ЗМІ про Україну

"Виглядає як ідеальний образ майбутнього президента. Для України політичні амбіції Буданова - це «секрет Полішинеля". Його особисті рейтинги можна порівняти з рейтингами іншого улюбленця української публіки - Валерія Залужного"
Всі статті