В Естонії затримали політика, який перед виборами їздив в окупований Донецьк і Маріуполь

Поліція безпеки (Kapo) затримала трьох чоловіків за підозрою у діяльності проти інтересів Естонії, cеред них засновник політсили Koos ("Разом") Айво Петерсон, який нещодавно їздив на окуповані території сходу України. Про це повідомляє ERR, пише "Європейська правда".

Йдеться про попередню підозру, яка може змінитися у процесі розслідування. Його веде Поліція безпеки під керівництвом Держпрокуратури.

Затримані - двоє громадян Естонії та один росіянин з посвідкою на проживання в Естонії. Імена інших двох затриманих поки не розкривають. 

Айво Петерсон балотувався на парламентських виборах у складі Об’єднаної лівої партії Естонії в регіоні Іда-Вірумаа та отримав там майже 4 тисячі голосів, чого йому не вистачило для отримання мандату.

Петерсон у своїх заявах неодноразово підтримував дії РФ, а нещодавно відвідав окуповані території України, зокрема Донецьк і Маріуполь, з його слів – за сприяння "благодійної організації" з росії. Там Петерсон записав декілька роликів, де натякав, що з росією "не варто зв'язуватися" і жодним чином не згадав скоєних російською армією злочинів проти України.   

Суспільний мовник після того брав у нього інтерв’ю, де політику поставили багато запитань про поїздку. Петерсон сказав, що окуповані території "окуповані з нашої точки зору, і, вочевидь, з точки зору України, а сама росія вважає, що у неї є "певна перевага" у цьому регіоні". Коли Петерсона спитали, яка його власна думка, він сказав, що "нічого не думає, виступає за мир і старається не зачіпати ні тих, ні інших".

Статті

Донбас
03.03.2024
19:51

У "ДНР" погрожують українській державності "російським чоботом". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня в інформаційному полі окупованого Донбасу з'явилося інтерв'ю місцевого українофоба, який щосили намагався бути схожим на російського диктатора Володимира Путіна, що декламує свій монолог американському журналісту Такеру Карлсону. У...
Донецьк
02.03.2024
13:18

Як це, народжувати у прифронтовому місті. Репортаж з Покровського перинатального центру

На початку вторгнення був великий відтік персоналу, але згодом ситуація в центрі покращилась. Наразі штат працівників тут укомплектований на 50%. По два лікаря працюють в акушерському та гінекологічному відділенні. Ще п’ять гінекологів у...
Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Всі статті