В Донецькій області в 2024 році СБУ оголосила підозри в колабораціонізмі 55-ом працівникам сфери освіти, переважно керівникам

В Донецькій області СБУ в 2024 році оголосила підозри в колабораціонізмі 55-ом працівникам сфери освіти, переважно керівникам навчальних закладів. Про це Укрінформу повідомила керівник пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

«За цей 2024 рік ми повідомили підозри в колабораціонізмі 55 освітянам, це переважно керівникам навчальних закладів», - сказала Прищепа.

Вона зазначила, що тільки за листопад у результаті слідчих оперативних дій отримали підозру від СБУ 10 очільників освітніх установ, які співпрацюють з окупантами на захоплених територіях Донеччини.

За словами співробітниці СБУ, серед цих колаборантів – директори захоплених українських шкіл та професійних освітніх закладів.

Так, у тимчасово окупованому Маріуполі викрито директорок місцевих шкіл №9, №14 та №33. Ці керівниці є членами регіонального осередку ворожої партії «Единая Россия», вони здійснюють розробку навчально-методичних документів та організовують освітній процес за вимогами окупантів.

Також ідентифіковано двох директорок Красновської та Кіровської шкіл у Волноваському районі, які за вказівкою загарбників системно проводять профілактику екстремістської та терористичної діяльності. Ці директорки розпалюють ненависть до України.

За словами Прищепи, підозру від СБУ отримали й очільниці школи №55 у Горлівці, Валеріанівської школи та Ялтинської школи №1 Мангушського району Донеччини.

«Ці зловмисниці впроваджують російські освітні стандарти в навчальні програми українських захоплених установ. Також вони давали вказівки заступникам на проведення пропагандистських заходів, спрямованих на популяризацію кремлівського режиму», - пояснила співробітниця СБУ.

Також вона зазначила, що є двоє колаборантів, які допомагають ворогу «перевиховувати» українських дітей – це директори Волноваського технологічного та Маріупольського аграрно-металургійного технікумів. Під їхнім керівництвом у навчальних закладах в учнів «формуються знання та світогляд, спрямовані на возвеличування Росії та кремлівського диктатора, заперечуються українські культурні цінності».

Як повідомлялося, по 15 років тюрми отримали ще 6 зрадників, які воювали за РФ. Один з них уже другий раз потрапив у полон до Сил оборони.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Країна
18.09.2025
10:42

РФ піднімає ставки після візиту Путіна до Китаю: нова ескалація, переговорний процес, розмови про закінчення війни та вибори

Коли кажуть, що Росія не хоче припиняти вогонь – це неправда. Росія хоче припинити вогонь, але є кілька "але". Перше – це капітуляція України. Тобто вогонь припиниться на умовах капітуляції. Друге – як мінімум часткове зняття санкцій з РФ. І третє –...
Світ
17.09.2025
10:29

«Головне після укладення миру на Україні - повне придушення щирих українців». Російські ЗМІ про Україну

"Мова не йде про людей, які добровільно вступили до ЗСУ, а лише про приватних осіб, які збирають гроші на війну"
Луганськ
16.09.2025
14:08

Споживання  реальності. Луганський щоденник

Із водою дуже по-різному. У Луганську проблему вирішено там, де десятиліттями води не було.  Досі не віриться, що можна жити без запасів води на всіх горизонтальних поверхнях у будинку. Трохи далі від Луганська не так ейфорично, але все перекриває...
Всі статті