В Донецькій області із розбитих обстрілами бібліотек врятували п'ять тонн книжок

Близько п’яти тонн книжок вивезли до Краматорська військовослужбовці цивільно-військового співробітництва зі зруйнованих обстрілами бібліотек у прифронтових зонах Донецької області. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ. 

«Внаслідок артилерійських обстрілів російських загарбників будівлі навчальних закладів та бібліотек були суттєво пошкоджені, тож книги опинилися майже під відкритим небом, - розповідають фахівці ЦВС. - Евакуацію книжкового фонду з місцевих бібліотек ми розпочали кілька тижнів тому – за цей час встигли вивезти українські книги з кількох вщент зруйнованих бібліотек". 

Нагадаємо, що після захоплення частини території України, російські загарбники першочергово знищували все, що пов'язане з українською національною ідентичністю. Зокрема, вони вилучали з бібліотек підручники з української історії та мови, а в окремих регіонах навіть публічно спалювали будь-які книжки, надруковані українською. 

За інформацією Мінкульту, з моменту широкомасштабного збройного вторгнення рф, Україна втратила понад 300 бібліотек. 

Статті

Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Світ
28.02.2024
10:07

«Третій рік кампанії обіцяє бути визначальним у всіх сенсах». Російські ЗМІ про Україну

З України зробили фактично форпост НАТО, що перевершує за своїм військовим потенціалом більшість держав-членів альянсу, одну з найсильніших у Європі армій із потужною військовою інфраструктурою біля наших кордонів.
Всі статті