На День Незалежності Франківський драмтеатр покаже "Бій за Україну" на вершині Карпат

На День Незалежності України, 24 серпня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка готується показати виставу «Бій за Україну» на горі Піп Іван.

 


Про це в Івано-Франківську на пресконференції повідомив генеральний директор – художній керівник театру, народний артист України Ростислав Держипільський, - пише Укрінформ.

«Плануємо відпрацювати (з виставою «Бій за Україну» - ред.) 24 серпня на горі Піп Іван біля Обсерваторії. Складна логістика. Очевидно, туди ми не зможемо підняти увесь Національний президентський оркестр. Можливо, це буде адаптована версія з нашим оркестром. Тобто ми над цим працюємо. Думаю, ця наша амбітна мета, ціль здійсниться. Це для мене символічно, як і для колективу. Думаю, це буде найвисокогірніша акція, меседж усій Україні, Європі, усьому світові, що ми є, що ми – найкраща у світі нація і готові боротись, і боремось, і обов’язково переможемо», - зазначив Держипільський.

Він зауважив, що сходження на вершину Карпат – це спільний проєкт театру з Прикарпатським національним університетом. Прихильникам театру обіцяють з Піп Івана онлайн-трансляцію постановки.

Також Держипільський зауважив, що в новому театральному сезоні Франківський драмтеатр готується показати 8 прем’єрних вистав. Очікують, що частина з них стане кращим взірцем української драматургії.

«Тепер хочеться культивувати лише те, що є українське. Всі вистави російських авторів, які були в нашому репертуарі, ми списали. Їх немає. В нас є багато чудових зразків української і світової літератури і ми працюємо, щоб наповнити наш репертуар», - додав Держипільський.

Як повідомлялося, Франківський драмтеатр розпочне новий театральний сезон постановкою «Бій за Україну». В Тернополі виставу покажуть 14 серпня, в Івано-Франківську - 16 серпня. Усі зібрані кошти за квитки передадуть на підтримку ЗСУ.

Піп Іван (також Піп Іван Чорногірський або Чорна Гора) - одна з найвищих вершин Українських Карпат висотою 2020,5 м.

Статті

Донбас
19.05.2024
18:44

«Единая Россия» в Луганську змусила школярів збирати сміття. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу хвалили місцеву владу і самі себе. Виходило не дуже. Іноді доводилося маніпулювати заголовками і вдавати, що «все йде за планом». «Великий брат» теж вставляв свої п'ять копійок, намагаючись всіляко показати, що...
Країна
18.05.2024
13:54

Звільнення за "зв'язки" з людьми в окупації: Зеленський не підтримав ідею нардепів

Якщо раніше про його «зв'язки» з родичами, які проживають в окупації, знали лише близькі друзі, то тепер він зобов'язаний про це повідомити своє керівництво. Інакше його можуть звільнити
Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Всі статті