На День Незалежності Франківський драмтеатр покаже "Бій за Україну" на вершині Карпат

На День Незалежності України, 24 серпня, Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка готується показати виставу «Бій за Україну» на горі Піп Іван.

 

Про це в Івано-Франківську на пресконференції повідомив генеральний директор – художній керівник театру, народний артист України Ростислав Держипільський, - пише Укрінформ.

«Плануємо відпрацювати (з виставою «Бій за Україну» - ред.) 24 серпня на горі Піп Іван біля Обсерваторії. Складна логістика. Очевидно, туди ми не зможемо підняти увесь Національний президентський оркестр. Можливо, це буде адаптована версія з нашим оркестром. Тобто ми над цим працюємо. Думаю, ця наша амбітна мета, ціль здійсниться. Це для мене символічно, як і для колективу. Думаю, це буде найвисокогірніша акція, меседж усій Україні, Європі, усьому світові, що ми є, що ми – найкраща у світі нація і готові боротись, і боремось, і обов’язково переможемо», - зазначив Держипільський.

Він зауважив, що сходження на вершину Карпат – це спільний проєкт театру з Прикарпатським національним університетом. Прихильникам театру обіцяють з Піп Івана онлайн-трансляцію постановки.

Також Держипільський зауважив, що в новому театральному сезоні Франківський драмтеатр готується показати 8 прем’єрних вистав. Очікують, що частина з них стане кращим взірцем української драматургії.

«Тепер хочеться культивувати лише те, що є українське. Всі вистави російських авторів, які були в нашому репертуарі, ми списали. Їх немає. В нас є багато чудових зразків української і світової літератури і ми працюємо, щоб наповнити наш репертуар», - додав Держипільський.

Як повідомлялося, Франківський драмтеатр розпочне новий театральний сезон постановкою «Бій за Україну». В Тернополі виставу покажуть 14 серпня, в Івано-Франківську - 16 серпня. Усі зібрані кошти за квитки передадуть на підтримку ЗСУ.

Піп Іван (також Піп Іван Чорногірський або Чорна Гора) - одна з найвищих вершин Українських Карпат висотою 2020,5 м.

Статті

Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Світ
20.03.2023
15:00

“Це більше не бої за Бахмут, це марафонські змагання…” Західні медіа про Україну

“Тож Путін може поїхати до Китаю, Сирії, Ірану, його … небагатьох союзників, але він просто не поїде в інші частини світу і не поїде до країн-членів МКС, які, як він вважає, … заарештують його”
Всі статті