У Чехії за тиждень статус тимчасового захисту набули ще 2,2 тис українських біженців

За останній тиждень статус тимчасового захисту у Чехії набули ще 2288 українських біженців. Про це повідомляє "Чеське радіо".

Зазначається, що всього з початку повномасштабної війни в Україні такий статус у Чехії набули майже 463 тисячі українських громадян.

У листопаді Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан повідомив, що близько 20% українців повернулися на батьківщину. У четвер, 24 листопада, глава МВС заявив, що «може уявити, що Чехія прийме ще десятки тисяч біженців», проте вичерпуються можливості їхнього розселення у якісному житлі та соціального та медичного обслуговування.

Чеські державні структури враховують, що з настанням зими за кордон можуть вирушити українці, яких удари російських ракет позбавили теплопостачання, води та електрики.

Віт Ракушан також повідомив, що зараз українці становлять від 3,4 до 3,7% жителів країни, тобто від 355 000 до 390 000 осіб. Міністр нагадав, що серед країн ЄС Чехія прийняла найбільшу кількість українських біженців у розрахунку на душу населення.

Як повідомлялося, Прага та Київ домовилися: навчання школярів у Чехії полегшать, а студентам дадуть стипендію.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті