В Білорусі спецслужби приховано вивчають готовність суспільства долучитися до протестних заходів – ГУР

У Білорусі спецслужби під виглядом активізації мобілізаційних заходів приховано вивчають готовність суспільства долучитися до протестних заходів. Про це повідомило Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України у своєму Телеграм-каналі 19 жовтня.

"Під виглядом активізації мобілізаційних заходів білоруськими спеціальними службами приховано вивчається можлива реакція суспільства та готовність долучитися до протестних заходів", – сказано в повідомленні.

Уточнюється, що білоруська влада уважно спостерігає за безладом, що відбувається в рамках так званої "часткової мобілізації" в РФ та розуміє, що у разі оголошення часткової мобілізації в Білорусі, ситуація буде ще складнішою й може призвести до соціального вибуху в країні.

Підкреслюється, що у зв’язку з цим Лукашенко намагається продовжувати робити гучні заяви та показувати путіну, що своїми діями він виконує союзницькі зобов’язання, відволікаючі значну частину резервів ЗС України від можливого їх застосування на фронті на сході та півдні України.

Раніше повідомлялось, що в армії Білорусі під виглядом навчальних зборів йде підготовка операторів ЗРК та екіпажів танків.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
11.02.2026
16:00

«Прийняття України до Євросоюзу означатиме кінець усьому». Російські ЗМІ про Україну

Реальність така, що мирний процес сьогодні знаходиться в глибокому глухому куті і виходу з нього в короткостроковій перспективі не проглядається»
Луганськ
10.02.2026
18:21

Ми - невдячні. Луганський щоденник

Стара людина з цим точно не впорається. Світ змінюється надто швидко — він не для старих. Не для слабких. І, як не дивно, у соцмережах не дякують за нові доріжки, зате нарікають на нові тарифи, на надто стрімкі зміни, на світ, який часто виявляється...
Країна
09.02.2026
16:00

Бути українцем в РФ… Продовження історії ув'язненого за "держзраду й заклики до тероризму" Геннадія Артеменка

Етнічного українця, громадянина РФ Геннадія Артеменка в Росії відправили до колонії на 18 років – по суті, за листівки з закликом до миру й спілкування українською мовою.
Всі статті