"В Авдіївці вже немає дітей, залишилися тільки дорослі" - Донецька ОВА

У небезпечних населених пунктах Донецької області, що обстрілюється загарбниками, багато людей залишилося, але з Авдіївки всіх дітей евакуювали. Про це повідомив начальник відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення Департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Дмитро Петлін, відповідаючи на питання кореспондента Укрінформ.

«В Авдіївці вже немає дітей, залишилися тільки дорослі. В інших населених пунктах, наскільки я розумію, то там багато людей, які, скажімо так, не бажають виїжджати не з міркувань безпеки, а з міркувань, що з їхньої точки зору (ситуація – ред.) зміниться, і вони там будуть за будь-якої влади, м'яко кажучи», - сказав Петлін.

Він підкреслив, що такі дорослі, які через свої особисті міркування залишаються під обстрілами, наражають на небезпеку не тільки себе, а й своїх неповнолітніх дітей.

«Я сказав свою точку зору. Так, є такі люди, після бесіди з якими робляться висновки, що це люди, як кажуть на них, «ждуни». Тобто це люди, які там будуть триматися до останнього, не дивлячись на безпекову складову і не зважаючи, що це не тільки вони (наражаються на смертельну небезпеку - ред.), а і їхні діти, як це не було б сумно», - додав Петлін.

За його словами, через наближення до лінії фронту, зони бойових дій та кордони з Російською Федерацією і через рівень небезпеки, яку росія несе цивільному населенню Донецької області, евакуація мешканців регіону була розпочата ще з перших днів повномасштабного вторгнення і триває дотепер.

У повідомленні уточнюється, що станом на 24 лютого 2022 року на підконтрольній українській владі території Донецької області знаходилося близько 1 млн 973 тис. осіб, на 1 листопада 2023 року з області вже евакуювалося майже 1 млн 345 тис. цивільних осіб, з них близько 161,75 тис. дітей та близько 41,8 тис. осіб з інвалідністю. На теперішній час на підконтрольній українській владі територіях залишається близько 522 тис. осіб. Наразі евакуація з Донеччини проводиться з міста Покровськ евакуаційним потягом до Житомирської області.

Донецька область перебуває під постійними обстрілами російських військ, щодня ворог убиває і травмує цивільних мешканців та руйнує інфраструктурні об’єкти.

Статті

Луганськ
01.03.2024
10:51

Земля в окупації. Війна та сільське господарство Луганщини

Жоден крупний луганський аграрій, який виїхав з області після повномасштабного вторгнення, не може поновити свій бізнес на вільній території України. Насамперед через те, що в інших областях України усі землі давно кимось обробляються, і вільна ніша...
Країна
29.02.2024
16:51

Легалізація медичного канабісу в Україні: ключові положення

Використання конопель допускається у навчальних цілях, освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві (виготовленні) наркотичних засобів, психотропних речовин та лікарських засобів для подальшого застосування у медичній практиці....
Країна Донбас
28.02.2024
16:33

Інвестиції в окупації: "схема" на мільярди

Обіцяючи прихід "інвесторів" з Росії на заводи та шахти, які знелюдніли, представники "ДНР"-"ЛНР" намагаються створити ілюзію реальності "світлого майбутнього". І утримати від міграції рештки нечисленного населення. Це важливо, інакше буде просто ні...
Всі статті