Успіх дипломатії: Шмигаль і Фіцо підписали заяву, яка посилить двосторонні відносини України та Словаччини

Спільну заяву про двосторонні відносини на основі взаємної довіри та поваги підписали сьогодні, 24 січня, премʼєр-міністри України Денис Шмигаль та Словаччини Роберт Фіцо. Про це український премʼєр-міністр повідомив 24 січня у своєму Телеграм-каналі.

"За підсумками зустрічі з Прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо підписали спільну заяву, яка посилить наші двосторонні відносини на основі взаємної довіри та поваги", - зазначив Шмигаль.

Він деталізував, що зокрема, цією заявою:

  • підтвердили готовність до подальшої співпраці, спрямованої на повагу до територіальної цілісності та суверенітету України в межах її міжнародно визнаних кордонів.
  • відзначили тверду та послідовну підтримку Словацької Республіки європейської інтеграції України.
  • висловили підтримку Формули миру Президента України Володимира Зеленського.
  • наголосили на важливості участі Словаччини у відновленні України та призначення Віце-прем'єр-міністра з плану відновлення, стійкості та економіки знань Словацької Республіки.
  • підтвердили важливість участі Словаччини у гуманітарному розмінуванні України.
  • відзначили важливість спільних зусиль щодо забезпечення глобальної продовольчої безпеки, підвищення транзитного потенціалу для експорту української сільськогосподарської продукції.
  • підкреслили важливість розвитку військово-технічного співробітництва на комерційній основі.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль за підсумками зустрічі зі словацьким колегою Робертом Фіцо повідомив про підтримку Словаччиною  виділення Україні 50 млрд євро з боку ЄС.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо раніше заявляв, що в Києві "немає війни" й що життя там "абсолютно нормальне". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
01.02.2026
15:30

Реквієм за вугільною промисловістю Донбасу. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу разом із московськими чиновниками, відрядженими Кремлем для керівництва «молодими республіками», та місцевими зрадниками імітували небувалі «успіхи» в розвитку економіки та обіцяли ще більш «вражаючі»...
Країна
29.01.2026
14:00

Фейкові перемоги російської армії, морська піхота під Покровськом, та енергетична криза — Іван Ступак про плани РФ

...Це виглядає як постійна спроба демонструвати позитивні результати. Бо на горі їх чекають. У них логіка проста: ні дня без результату, ні дня без захоплення.
Світ
28.01.2026
12:55

«Хочемо максимально зберегти населення України. Це дуже ювелірна робота, тут сокирою не помахаєш». Російські ЗМІ про Україну

Формально йде мова тільки про виведення військ ЗСУ з території Донбасу, але ніхто не говорить про те, щоб Київ офіційно визнав Донбас російською територією.
Всі статті