Уряд США попереджав РФ про підготовку теракту саме в "Крокусі"- ЗМІ

Більш ніж за два тижні до теракту в ТРЦ "Крокус Сіті Холл" у Підмосков'ї уряд США попереджав російських чиновників, що цей ТРЦ є потенційною мішенню терористів. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на американських чиновників.

Видання пише, що попередження США щодо конкретного місця імовірного теракту викликає питання про те, чому російська влада не вжила більш рішучих заходів для захисту ТРЦ.

На думку аналітиків і спостерігачів за російською політикою, оперативники російського диктатора путіна більше стурбовані тим, щоб ліквідувати політичне інакомислення та опозицію президенту, ніж викорінювати терористичні змови.

У той час як Вашингтон регулярно ділиться інформацією про можливі терористичні атаки з іноземними державами, відповідно до політики, відомої як "обов’язок попереджати", незвично давати інформацію про конкретні цілі противнику, кажуть чиновники та експерти. Це може розкрити способи, як США отримують розвідувальні дані, потенційно поставивши під загрозу таємну діяльність стеження або людські джерела.

Попри відсутність ефективної безпеки в "Крокусі", є ознаки того, що російський уряд, принаймні спочатку, серйозно сприйняв попередження Вашингтона, яке включало інформацію про плани "Ісламської держави" атакувати синагогу, за словами одного американського чиновника. Наступного дня після того, як Москва отримала цю інформацію, ФСБ оголосила, що запобігла нападу ІДІЛ на синагогу в Москві.

15-річний Іслам Халілов, який сказав, що працював гардеробником концертного залу в ніч нападу, сказав, що співробітникам "Крокуса" повідомили про можливість терористичного нападу незабаром після публічного попередження 7 березня.

"Нас попередили про те, що можуть бути теракти, і нам дали вказівки, що робити і куди везти людей", — сказав Халілов в одному з інтерв'ю. За його словами, на місці були посилені перевірки безпеки.

Цілком можливо, що російські служби безпеки, не побачивши ніякого нападу в дні незабаром після 7 березня, припустили, що інформація США була невірною, і підвели свою пильність, припустили деякі офіційні особи США.

Нагадаємо, путін пообіцяв купити у злочинного середовища інформацію про кінцевих замовників теракту в "Крокусі"

Як повідомлялося, навіть Іран попереджав Кремль про велику "терористичну операцію" на території РФ напередодні теракту в "Крокусі". 

Статті

Донбас
21.04.2024
19:30

"Будуть руйнуватися українські міста, територія України все більше ставатиме диким полем". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу, у повній відповідності до кремлівських методичок, "переживали" за подальшу долю України, раділи відсутності у ЗСУ західної допомоги, а коли палата представників Конгресу США все ж таки проголосувала за...
Луганськ
20.04.2024
19:37

«Ця війна не схожа на жодну іншу»: Україна продовжує напрацьовувати досвід психологічної підтримки поранених і тих, хто повернувся з полону

«Правду кажучи, мені не хочеться знов про все це згадувати… Так, я визнаю, що потребую допомоги психолога. Але зараз мені її не надають»
Країна
20.04.2024
10:00

Хмари на горизонті, або Чому у бізнесу "псується настрій"?

Валовий внутрішній продукт (ВВП) за січень-лютий зріс на 3,6%, за даними Мінекономіки. Не варто забувати, що у січні 2023 р. зафіксовано падіння на 32%, у лютому – на 26%. Тобто, були дуже погані показники. Зараз - зростання.
Всі статті