Уряд США має розвіддані про причетність росії до руйнування Каховської ГЕС

Уряд США має у своєму розпорядженні розвіддані, які дають змогу зробити висновок, що росія несе відповідальність за руйнування греблі Каховської ГЕС в Україні. Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на телеканал NBC News, який посилається на двох американських офіційних осіб та одну західну офіційну особу.

Адміністрація президента Джо Байдена працює над розсекреченням деяких розвідданих та їхнім поширенням уже у вівторок вдень, повідомили джерела NBC News.

Нагадаємо, що у вівторок масивну греблю Каховської ГЕС на річці Дніпро, що розділяє російські та українські війська, було підірвано, що призвело до затоплення великої частини зони бойових дій та евакуації людей.

Президент України Володимир Зеленський назвав підрив греблі Каховської ГЕС терористичною атакою, звинуватив у ній російські сили і заявив, що росію має бути притягнуто до відповідальності за цю атаку.

МЗС України закликало до термінового скликання засідання Ради безпеки ООН і нових санкцій щодо росії, зокрема, щодо її ракетної промисловості та атомної галузі.

Україна розглядає "підрив дамби Каховської ГЕС з боку РФ як терористичний акт проти української критичної інфраструктури, мета якої - завдати максимально великої кількості жертв і руйнувань", - йдеться в заяві українського МЗС.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті