Вижити в окупації
Прифронтовий Донбас
Корисно переселенцям
"Схвалена програма активує наші можливості стати великим виробником біогазів та експортером їх до Євросоюзу, що допоможе Європі позбутися залежності від російських вуглеводнів", - повідомив перший віцепрем'єр-міністр - міністр енергетики України Денис Шмигаль у Телеграм 22 квітня.
"Також зміцнимо власну енергетичну стійкість й надамо значний імпульс розвитку відновлювальної енергетики через залучення інвестицій до цього сектору. Програма передбачає будівництво нових біометанових заводів, модернізацію наявних біогазових установок, формування інвестиційних стимулів для бізнесу, дерегуляцію щодо підключення виробників біоментану до газотранспортної та газорозподільчих мереж", - зазначив Шмигаль.
За його словами, "наша амбітна мета - до 2030 року досягти обсягів виробництва біометану в 1 млрд кубометрів на рік та наростити його до 2,1 млрд кубометрів в наступні п’ять років".
Зокрема, на першому етапі реалізації програми планується запустити в роботу вісім біометанових заводів та створити інституційну основу для повноцінного функціонування сфери біометану.
"Урядом також затверджений план заходів з реалізації Програми, де Міністерство енергетики є одним із головних виконавців. Вже цього року плануємо отримати доступ до бази даних ЄС щодо відновлювальних видів палива, ініціювати укладення договору з Євросоюзом про взаємне визнання гарантій походження для біометану, затвердити правила визначення якості природного газу", - йдеться в повідомленні міністра енергетики.
Раніше повідомлялось, що український "зелений" газ піде в ЄС замість російського.
Ви можете обрати мову, якою в подальшому контент сайту буде відкриватися за замовчуванням, або змінити мову в панелі навігації сайту