Український «зелений» газ піде в ЄС замість російського - DW

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Митного кодексу країни, які стосуються оформлення біометану. Новий закон про митницю відкриває українському «зеленому» газу дорогу на ринки Європи, - пише DW.Главное.

Лобістська організація німецьких газовиків називає це поворотним моментом в енергетичній співпраці між Німеччиною та Україною.

Йдеться про те, щоб тими трубопроводами, якими десятиліттями транзитом через Україну в Європу йшов російський природний газ, надалі прокачувати український біометан.

«Для Німеччини це означає подальший важливий внесок у відмову від викопних енергоносіїв, а для змученої війною України це шанс отримати економічну вигоду від використання свого величезного потенціалу в галузі біометану», - заявив керівник головної організації німецької газової промисловості Zukunft Gas Тімм Келер.

Біометан - це очищений біогаз, він аналогічний за своїми властивостями до звичайного метану, що видобувається з-під землі. Це відновлюване паливо потужний аграрний сектор України міг би виробляти у великих кількостях із відходів сільськогосподарського виробництва.

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті