Український «зелений» газ піде в ЄС замість російського - DW

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Митного кодексу країни, які стосуються оформлення біометану. Новий закон про митницю відкриває українському «зеленому» газу дорогу на ринки Європи, - пише DW.Главное.

Лобістська організація німецьких газовиків називає це поворотним моментом в енергетичній співпраці між Німеччиною та Україною.

Йдеться про те, щоб тими трубопроводами, якими десятиліттями транзитом через Україну в Європу йшов російський природний газ, надалі прокачувати український біометан.

«Для Німеччини це означає подальший важливий внесок у відмову від викопних енергоносіїв, а для змученої війною України це шанс отримати економічну вигоду від використання свого величезного потенціалу в галузі біометану», - заявив керівник головної організації німецької газової промисловості Zukunft Gas Тімм Келер.

Біометан - це очищений біогаз, він аналогічний за своїми властивостями до звичайного метану, що видобувається з-під землі. Це відновлюване паливо потужний аграрний сектор України міг би виробляти у великих кількостях із відходів сільськогосподарського виробництва.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Світ
01.07.2025
17:00

«Населення «Великого Донбасу» скоротилося втричі». Російські ЗМІ про Україну

...Я впевнена, що український народ в більшості своїй все правильно розуміє. Це завжди був братський народ. Вони прокинуться, вони прокинуться. Вони прокинуться і дадуть адекватну оцінку всьому, що відбувалося і відбувається.
Світ
30.06.2025
22:45

"Нарешті президент США, здається, позбувся наївної ілюзії". Медіа про "українські" заяви і дії адміністрації Трампа

Найбільш прикро, що на саміті не обговорювали нагальну потребу у продовженні військової підтримки України. Також вперше з часу російського вторгнення більше трьох років тому у підсумковому комюніке не було засуджено агресію Владіміра Путіна.
Всі статті