Українські журналісти за фото з Маріуполя здобули Міжнародну премію

Міжнародна організація "Репортери без кордонів" назвала лауреатів свого щорічного конкурсу журналістських робіт "За свободу преси", серед яких українські журналісти Мстистлав Чернов та Євген Малолєтка, повідомляє BBC.News.

У номінації "За вплив" перемогли українські фотографи, співробітники американського агентства Ассошіейтед прес, Мстистлав Чернов та Євген Малолєтка за їхні репортажі з військового Маріуполя.

Як говориться на сайті організаторів, Чернов та Малолєтка були "єдиними репортерами, які протягом трьох тижнів висвітлювали бомбардування українського міста Маріуполя".

Церемонія нагородження відбулася у Парижі.

"З небезпек фронту так складно перейти на спокійну атмосферу Парижа. Україна в наших серцях, куди б ми не прямували. Про Маріуполь неможливо говорити, не скочуючи в емоції. Це був абсолютний хаос", - цитує Чернова офіційний твіттер-аккаунт організаторів нагороди.

Цього року премія "За свободу преси" відзначила своє 30-річчя. У трьох номінаціях на неї претендували загалом представники 15 країн.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Луганськ
24.10.2025
14:00

«Ми живемо як під ковпаком «великого брата». Луганський щоденник

Всі наші дані є взаємоперевіряємими, а поняття «безробітний» вже не існує. Ми здаємо тони довідок на роботу. Про несудимість, про своє психічне здоров'я та сертифікат з наркології... Ми активуємо Держпослуги та прив'язуємо до них електронний...
Країна
23.10.2025
10:35

Заява про неодержання пенсії від РФ: кому це потрібно, як подати і де виникають проблеми

Україна поступово змінює правила виплат пенсій людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Окремим елементом цієї реформи стала вимога для частини пенсіонерів подати заяву про неодержання пенсії від органів пенсійного забезпечення РФ.
Світ
22.10.2025
11:19

«Вимальовується абсолютно огидна картина». Російські ЗМІ про Україну

М'який і люб'язний переговірник Віткофф домагається від Росії поступок, а Трамп, бачачи бажання Москви укласти нехай навіть «похабний мир», раз по раз піднімає планку, вимагаючи поступитися більше.
Всі статті