Українців попередили про небезпечні листи від "мобілізаційного відділу"

На електронні пошти українців можуть надходити небезпечні спам-листи. Про це повідомляє у Телеграм Центр стратегічних комунікацій.

Як повідомляється, кіберзловмисники спеціально супроводжують небезпечний файл текстом з загальними фразами, який може видатись стандартним для ділового листування. 

"Доброго дня, на ваш запит надсилаю документи. Прошу повідомити вхідний номер реєстрації кореспонденції. З повагою, мобілізаційний відділ", - це один з прикладів, який показали SPRAVDI.

Імена, від яких приходять листи, є демонстративно вигаданими, а приписка про "мобілізаційний відділ" може збити з пантелику та змусити натиснути на файл.

Українців закликають вберегти себе від кіберзлочинців:

"Ні в якому разі не відкривайте файли, які надходять вам з невідомих адрес; встановіть антивірус та тримайте його активованим; зробіть резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити у разі втрати", - пише Центр.

Нагадаємо, російські хакери проникли в систему "Київстару" за місяці до атаки та викрали дані абонентів. 

Як повідомлялося, зловмисники у месенджерах створюють клони ботів та фішингові посилання нібито на ресурси провідних українських організацій.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті