Українці обвалили сервери онлайн-сервісу пошуку медпрепаратів через розширення перечня їх продажу за е-рецептом. МОЗ дав пояснення

В Україні з 1 квітня для придбання рецептурних лікарських препаратів буде необхідний електронний рецепт. Пресслужба Міністерства охорони здоров'я розвінчала головні міфи, пов'язані з цим нововведенням.

Головними побоюваннями українців стало те, що за рецептом тепер відпускатимуть усі ліки, а також що рецептурні ліки відпускатимуть тільки за е-рецептом.

"МОЗ не змінює перелік та умови відпуску рецептурних ліків. Усі ліки, які й раніше підлягали відпуску за рецептом лікаря, тепер можна буде придбати не тільки за паперовим, а й за електронним рецептом", - пояснили в МОЗ.

Окремо в МОЗ наголосили, що ліки можна придбати як за паперовим, так і е-рецептом, що є зручнішим, зокрема, і за умови регулярного прийому ліків.

Щоправда, варто зазначити, що ці нововведення вже викликали ажіотаж в українців, які обвалили сервери онлайн-сервісу пошуку медичних препаратів. Пов'язано це, зокрема, і з тим, що такі препарати, як "Німесил" та екстрені контрацептиви, є рецептурними, проте до цього в аптеках їх могли продавати "просто так".

Нагадаємо, що антибіотики в Україні продають тільки за рецептом уже з серпня минулого року.

Статті

Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Всі статті