Український фільм "20 днів у Маріуполі" отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі

Документальний фільм українського воєнкора Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" про перші тижні російського вторгнення в Україну отримав приз симпатій глядачів на американському фестивалі незалежного кіно "Санденс". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Разом із Черновим над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василиса Степаненко. Вони прибули до Маріуполя як кореспонденти Associated Press 24 лютого, за годину до початку російського вторгнення в Україну. Журналісти фіксували все, що відбувається в місті, в тому числі масові поховання мирних жителів, гуманітарну катастрофу через облогу міста та дії російських військових. Саме вони показали світові наслідки бомбардування маріупольського пологового будинку.

У середині березня журналісти виїхали з Маріуполя через гуманітарний коридор. Відеоматеріали, вивезені Чорновим із міста, лягли в основу документального фільму.

За свою роботу Чернов, Малолєтка та Степаненко вже здобули кілька міжнародних нагород, у тому числі журналістські Press Freedom Awards 2022 та премію імені Гонгадзе.

Статті

Донецьк
26.04.2024
16:00

Відновлення Донеччини: поки навіть не в проєкті, але…

Стосунки влади і громадськості ніколи не були виключно конструктивними, на Донеччині зокрема, - передусім через взаємну недовіру, брак досвіду, неспівпадіння уявлень про співпрацю і просто небажання влади бути додатково контрольованою.
Країна
26.04.2024
10:51

Український метал: здається, є надія

"Виробничі результати за підсумками року могли бути вищими, якби імпортна продукція з Китаю не заходила у великих обсягах на вітчизняний ринок, особливо коли в Україні виробляються аналоги".
Донецьк
25.04.2024
10:45

Діяти та жити цікаво: Як молодь з Мирнограда розвиває громаду біля лінії фронту

Наразі у Донецькій області масові заходи заборонені, але люди потребують якоїсь розради. Творчі проекти об’єднали талановиту молодь та створили терапевтичний ефект для мешканців громади, заповнили культурну порожнечу.
Всі статті