Український фільм "20 днів у Маріуполі" отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі

Документальний фільм українського воєнкора Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" про перші тижні російського вторгнення в Україну отримав приз симпатій глядачів на американському фестивалі незалежного кіно "Санденс". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Разом із Черновим над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василиса Степаненко. Вони прибули до Маріуполя як кореспонденти Associated Press 24 лютого, за годину до початку російського вторгнення в Україну. Журналісти фіксували все, що відбувається в місті, в тому числі масові поховання мирних жителів, гуманітарну катастрофу через облогу міста та дії російських військових. Саме вони показали світові наслідки бомбардування маріупольського пологового будинку.

У середині березня журналісти виїхали з Маріуполя через гуманітарний коридор. Відеоматеріали, вивезені Чорновим із міста, лягли в основу документального фільму.

За свою роботу Чернов, Малолєтка та Степаненко вже здобули кілька міжнародних нагород, у тому числі журналістські Press Freedom Awards 2022 та премію імені Гонгадзе.

Статті

Луганськ
17.05.2024
10:41

 «Розумні люди зберігають свою думку при собі». Луганський щоденник

Якщо ти живеш за правилами, не намагаючись порушувати їх, ти житимеш нормально. Просто нормально. Можливо, погано, а може, добре, але ти житимеш. Якщо ж ти замахнувся своїм маленьким кулачком на систему, ти теж житимеш, але житимеш погано
Країна
16.05.2024
14:18

Від ідей до конкретних проектів: війні не вдалося зупинити бізнес Дніпропетровщини

Прифронтова Дніпропетровська область увійшла в трійку лідерів серед регіонів за кількістю нових бізнесів. Упродовж першого кварталу 2024 року в області відкрито майже 7 тисяч ФОПів. Водночас, за чотири місяці регіон має економічні втрати: тут...
Країна
16.05.2024
10:35

Коломойський: розмова продовжується

Реанімувавши старі звинувачення щодо співвласника групи "Приват" І.Коломойського, влада виклала свій останній та вирішальний козир у діалозі з опальним олігархом. Але чи призведе це до бажаного результату – велике питання.
Всі статті