Український фільм "20 днів у Маріуполі" отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі

Документальний фільм українського воєнкора Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" про перші тижні російського вторгнення в Україну отримав приз симпатій глядачів на американському фестивалі незалежного кіно "Санденс". Про це повідомляє "Радіо Свобода".

Разом із Черновим над фільмом працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василиса Степаненко. Вони прибули до Маріуполя як кореспонденти Associated Press 24 лютого, за годину до початку російського вторгнення в Україну. Журналісти фіксували все, що відбувається в місті, в тому числі масові поховання мирних жителів, гуманітарну катастрофу через облогу міста та дії російських військових. Саме вони показали світові наслідки бомбардування маріупольського пологового будинку.

У середині березня журналісти виїхали з Маріуполя через гуманітарний коридор. Відеоматеріали, вивезені Чорновим із міста, лягли в основу документального фільму.

За свою роботу Чернов, Малолєтка та Степаненко вже здобули кілька міжнародних нагород, у тому числі журналістські Press Freedom Awards 2022 та премію імені Гонгадзе.

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті