Український експорт товарів у порівнянні з минулим роком "просів" на 11,5%

Протягом січня-липня поточного року загальний обсяг експорту з України склав 30,3 млрд $, що на 8% менше, ніж протягом аналогічного періоду 2022-го. Про це йдеться у дослідженні моніторингового сервісу  Опендатабот. 

Як повідомляється, попри певне просідання, серед експорту товарів найкращі показники у сільгосп сектору та продажу металу. 

За сім місяців поточного року експорт товарів і послуг з України склав $30,3 млрд . Це на 8% менше до відповідного періоду минулого року ($32,8 млрд ), та на 28% менше, ніж було протягом січня-липня 2021-го ( $42,4 млрд).

До січня-липня 2022 року експорт товарів зменшився на 11,5% — з $23,4 млрд до $20,7 млрд. 

Разом з тим, якщо порівнювати показники поточного року з результатами відповідного періоду 2021 року, падіння ще помітніше — аж на 36,5%.

Зокрема, експорт металів у поточному році, порівнюючи з відповідним періодом 2021-го, зменшився у 3,5 рази — до $2,4 млрд. 

Разом з тим, протягом семи місяців поточного року український бізнес наростив експорт сільгосппродукції. Так, доходи аграріїв та трейдерів склали $13 млрд — на 4,5% більше, аніж у відповідному періоді 2021 року. 

Втім, протягом останніх кількох місяців обсяги с/г експорту все ж просідали. Найнижчий показник продажів аграрної продукції за кордон було зафіксовано у липні — $1,3 млрд .

Павло Мартишев, дослідник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки, пов'язує таке скорочення експорту с/г продукції із припиненням зернової угоди у липні 2023 року. 

За його словами, негативна динаміка спостерігалася ще у червні, адже частина гравців даного ринку почали вичікувати, якою буде ситуація з вивозом продовольства морськими шляхами. 

Експерт наголошує, що цей фактор призвів до зниження активності укладання контрактів на перевезення с/г продукції.

"Варто говорити про альтернативні шляхи морського експорту. Можливо — про комбінацію "Дунай + територіальні води Румунії", — підкреслює дослідник.

Як повідомлялося, Зеленський різко відреагував на плани продовжити обмеження експорту українського зерна. 

Статті

Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Всі статті