Українських драматургів запрошують до участі у лабораторії "Як говорити/писати про війну"

На початку липня 2023 року стартує вже четверта за рахунком «Лабораторія драматургії НСТДУ», яка буде тривати до кінця жовтня. Про це повідомляє Національна спілка театральних діячів України.

Мета  ІV Лабораторії «Як говорити/писати про війну у драматургічних текстах» – створення актуальних якісних п’єс, налагодження співпраці між режисерами і драматургами, збільшення присутності сучасної української драматургії в театрах України та за кордоном.

Лабораторія розпочнеться з першої резиденції, яка буде проходити з 2 по 8 липня в Івано-Франківську. Захід проводить Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. 

Проєкт засновано 2019 року за ініціативи Голови НСТДУ Богдана Струтинського. «Нині, під час повномасштабної війни, багато театрів прагне говорити з публікою про наболіле, про наше сьогодення, але не всі розуміють, як саме це робити, які теми можна, а які не варто піднімати, як подавати тему війни, аби не травмувати. Та сама історія з драматургами. Тому важливо нині дати інструменти і вектори роботи, аби на світ з’явилися нові якісні тексти на тему війни, які спонукали би до нових постановок», - зазначає він.

Кураторами цьогорічної Лабораторії є відомі і популярні українські драматурги Павло Ар’є та Лєна Лягушонкова (краща молода драматургиня Європи 2022 European Drama Award).

До участі запрошуються драматурги, які готові в рамках Лабораторії створити п’єси на тему російсько-української війни, та режисери, котрі стануть партнерами драматургів і реалізують перформативні читання їхніх текстів. Буде відібрано 12 учасників: 6 драматургів та 6 режисерів (участь безкоштовна).

На «Лабораторії-2023» буде розглянуто безліч питань, які на сьогодні є «гарячими», назрілими і злободенними як для творців театру, так і для глядачів: які теми варто/не варто порушувати і коли саме, як фіксувати реальні історії та спілкуватися зі свідками,що в тексті та постановці може ретравматизувати,як говорити про війну в Україні і за кордоном, на великих і камерних сценах тощо.

Заплановані дискусії та обговорення між учасниками, майстер-класи та лекції, консультації з військовим психологом, індивідуальна робота з кураторами над створенням текстів, перформативні читання нових п’єс.

Більше інформації та заявка на сайті НСТДУ.

Статті

Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

"Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну". Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Всі статті