Українські спортсмени зможуть брати участь у змаганнях, де росіяни і білоруси виступають не від своїх держав - Беленюк

Українські спортсмени зможуть брати участь у змаганнях, де  росіяни і білоруси виступають не від своїх держав. Про це повідомив нардеп і олімпійський чемпіон Жан Беленюк у Телеграм 26 липня.

"Щойно був оприлюднений Наказ Мінмолодьспорту, відповідно до якого дозволяється участь наших спортсменів у міжнародних спортивних змаганнях, навіть якщо у них беруть участь представники рф/рб, в якості "нейтральних спортсменів". Головна умова - представники рф та рб не повинні виступати від своїх держав. Цей крок відкриває шлях для наших спортсменів їхати на міжнародні змагання, отримувати олімпійські ліцензії та готуватися до Олімпіади у Парижі!", - наголосив Беленюк.

Так, у наказі від 26 липня 2023 р. № 4435 "Про деякі питання участі офіційних делегацій національних збірних команд України у міжнародних змаганнях з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю" зазначається, що:

"Департаменту олімпійського спорту, департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту, Українському центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» не відряджати офіційні делегації національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю (далі – офіційна делегація) для участі у міжнародних спортивних змаганнях, в яких беруть участь спортсмени, що представляють російську федерацію та/або республіку білорусь під своїми національними прапорами, та/або використовують власну національну символіку, та/або своїми публічними діями чи заявами виказують приналежність до російської федерації та республіки білорусь".

Як повідомлялося раніше, МОК не запросив Олімпійські комітети росіі та білорусії  до участі в Олімпіаді-2024.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті