Україна завершує розробку ракети "Трембіта", що здатна атакувати Москву – The Economist

Українські волонтери-інженери працюють над створенням нової ракети під назвою "Трембіта", яка зможе досягти Москви. Проєкт перебуває на завершальній стадії випробувань, а серійне виробництво планують розпочати найближчим часом. Про це пише УН з посиланням на The Economist.

Видання повідомляє, що "Трембіта" є сучасною крилатою ракетою, яка базується на переробленій версії імпульсного реактивного двигуна, що був уперше використаний у німецькій бомбі V-1 у 1944 році. Її базовий варіант здатен долати 200 км на швидкості 400 км/год. Зараз команда працює над вдосконаленою версією з дальністю, що дозволить досягати столиці Росії.

"Невідомо, як довго Україна може розраховувати на масштабну іноземну військову допомогу. Тому 'Трембіта' – один з кількох ракетних проєктів, які, як сподіваються в Україні, дадуть поштовх відродженню вітчизняної промисловості", - пише видання.

Ракета орієнтована на економічність і мобільність, що дозволить ефективно виснажувати ворожу протиповітряну оборону. 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
31.07.2025
18:09

“Зробити щось хороше з чогось поганого”. Західні медіа про Україну

Кожен, хто вперше приїжджає в Україну, помічає розрив між лінією фронту і більшістю повсякденного життя далі від неї.
Світ
30.07.2025
10:00

«Зеленський може змусити нас на непропорційно жорстку відповідь». Російські ЗМІ про Україну

У підсумку Зеленський зміцнив вертикаль влади, а західні партнери на першому етапі «з'їли» атаку на свої інтереси, але це, мабуть, тільки попередня реакція.
Донецьк
29.07.2025
11:16

Вижити без води: як окупанти довели Донецьк до гуманітарної катастрофи

За чотири години треба встигнути набрати запаси на три дні, наповнити всі можливі ємності, вимитися, попрати одяг і ще залишити воду для туалету. Мешканці називають це знущанням, бо вода нерідко буває відсутня або зникає через годину після запуску.
Всі статті