Україна використовує "трофейні" боєприпаси з КНДР - Financial Times

Українська артилерія застосовує для ударів по російських позиціях боєприпаси, вироблені в Північній Кореї. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на Financial Times (FT).

Снаряди з КНДР, про використання яких Україною раніше не було відомо, журналістам FT продемонстрували військові, які ведуть вогонь із радянських реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) "Град" недалеко від Бахмута.

Судячи з маркування, більшість із цих боєприпасів були вироблені в 1980-х і 1990-х роках.

На прикладі цих снарядів видно, що найбільший наземний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни призвів до одночасного використання військової техніки різних поколінь з усього світу, починаючи від застарілого радянського спорядження і закінчуючи сучасною високоточною зброєю, пише газета.

Руслан, командир української артилерії, з яким поговорила FT, зізнався, що північнокорейські снаряди часто дають осічку або не вибухають. Журналістів попередили, щоб вони не підходили надто близько до ракетної установки, бо боєприпаси з КНДР "дуже ненадійні й іноді роблять божевільні речі". Незважаючи на це, українці продовжують їх використовувати. "Нам потрібна кожна ракета, яку ми можемо дістати", - каже Руслан.

Північна Корея вважається одним із небагатьох союзників росії в цій війні, тому малоймовірно, що КНДР сама поставила боєприпаси Україні. Артилеристи сказали FT, що снаряди були "вилучені" з корабля "дружньою" державою. В українському Міноборони припустили, що північнокорейські ракети могли бути трофейними, йдеться в повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
06.07.2025
14:54

Світле майбутнє від "русского мира" в "ДНР" і "ЛНР" відкладається до 2030 року. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня керівники "молодих республік" роздавали щедрі обіцянки кращого життя. Приводом для оптимізму традиційно стали не реальні досягнення в економіці чи соціальній сфері, а... виступ Путіна на нараді, присвяченій анексованим територіям...
Країна
03.07.2025
15:00

Множинне громадянство в Україні: зиски та ризики

Прийнятий документ може призвести до втрати українського громадянства для тих, хто вимушено залишається в окупації.
Луганськ
02.07.2025
10:00

Щоденник матері 18-річного добровольця: стосунки «місцеві – військові» й «жінки – чоловіки»

Останнім часом з’явилась якась мерзотна тенденція писати в пабліках про те, що деякі дівчата/жінки, мовляв, виходять заміж за молодих штурмовиків аж по тричі: одного поховають, виплату отримають, за другого підуть…
Всі статті