Україна використовує "трофейні" боєприпаси з КНДР - Financial Times

Українська артилерія застосовує для ударів по російських позиціях боєприпаси, вироблені в Північній Кореї. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на Financial Times (FT).

Снаряди з КНДР, про використання яких Україною раніше не було відомо, журналістам FT продемонстрували військові, які ведуть вогонь із радянських реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) "Град" недалеко від Бахмута.

Судячи з маркування, більшість із цих боєприпасів були вироблені в 1980-х і 1990-х роках.

На прикладі цих снарядів видно, що найбільший наземний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни призвів до одночасного використання військової техніки різних поколінь з усього світу, починаючи від застарілого радянського спорядження і закінчуючи сучасною високоточною зброєю, пише газета.

Руслан, командир української артилерії, з яким поговорила FT, зізнався, що північнокорейські снаряди часто дають осічку або не вибухають. Журналістів попередили, щоб вони не підходили надто близько до ракетної установки, бо боєприпаси з КНДР "дуже ненадійні й іноді роблять божевільні речі". Незважаючи на це, українці продовжують їх використовувати. "Нам потрібна кожна ракета, яку ми можемо дістати", - каже Руслан.

Північна Корея вважається одним із небагатьох союзників росії в цій війні, тому малоймовірно, що КНДР сама поставила боєприпаси Україні. Артилеристи сказали FT, що снаряди були "вилучені" з корабля "дружньою" державою. В українському Міноборони припустили, що північнокорейські ракети могли бути трофейними, йдеться в повідомленні.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті