Україна використовує "трофейні" боєприпаси з КНДР - Financial Times

Українська артилерія застосовує для ударів по російських позиціях боєприпаси, вироблені в Північній Кореї. Про це повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на Financial Times (FT).

Снаряди з КНДР, про використання яких Україною раніше не було відомо, журналістам FT продемонстрували військові, які ведуть вогонь із радянських реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) "Град" недалеко від Бахмута.

Судячи з маркування, більшість із цих боєприпасів були вироблені в 1980-х і 1990-х роках.

На прикладі цих снарядів видно, що найбільший наземний конфлікт у Європі з часів Другої світової війни призвів до одночасного використання військової техніки різних поколінь з усього світу, починаючи від застарілого радянського спорядження і закінчуючи сучасною високоточною зброєю, пише газета.

Руслан, командир української артилерії, з яким поговорила FT, зізнався, що північнокорейські снаряди часто дають осічку або не вибухають. Журналістів попередили, щоб вони не підходили надто близько до ракетної установки, бо боєприпаси з КНДР "дуже ненадійні й іноді роблять божевільні речі". Незважаючи на це, українці продовжують їх використовувати. "Нам потрібна кожна ракета, яку ми можемо дістати", - каже Руслан.

Північна Корея вважається одним із небагатьох союзників росії в цій війні, тому малоймовірно, що КНДР сама поставила боєприпаси Україні. Артилеристи сказали FT, що снаряди були "вилучені" з корабля "дружньою" державою. В українському Міноборони припустили, що північнокорейські ракети могли бути трофейними, йдеться в повідомленні.

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
30.04.2025
11:54

«Київ намагається нас надурити». Російські ЗМІ про Україну

Власне, реакція Кремля, який оголосив про прийдешнє перемир'я саме в момент посилення ворожої інформаційної кампанії, стала тонкою і вправною відповіддю, покликаною вибити ґрунт з-під ніг противника.
Світ
29.04.2025
13:00

Щоб війна стала економічно невигідною. Про історично обґрунтовані завдання ЄС

Перше – це цінності. Друге – це реакція. Третє – це економіка. Щоб зрозуміти сутність і природу ЄС, бажано максимально повно розкрити кожен з цих іменників
Країна
28.04.2025
13:00

План Трампа щодо завершення війни: шанси на реалізацію та подальші кроки

Трампу потрібен успіх на цьому напрямку і він буде працювати. Він розуміє, що тиснути на Україну марно, адже ні влада, ні суспільство не сприймають та ігнорують його тиск. Тому, можливо, він почне тиснути на Росію.
Всі статті