Україна відновить залізничне сполучення з Литвою

На засіданні українсько-литовської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва домовились про відновлення залізничного сполучення з Литвою. Про це  повідомила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна у мережі Facebook 9 вересня.

"Обговорили основні напрями відновлення та розширення транспортного сполучення між Україною та Литвою. А саме: можливість відновлення пасажирських перевезень залізницею та подальшого розвитку маршруту "Київ – Варшава – Вільнюс" та перенесення ветеринарної та фітосанітарної інспекції транзитних вантажів з українсько-польських прикордонних переходів до порту Клайпеда", - зазначила Азархіна.

Також за словами заступниці міністра розвитку громад, окрім залізничного сполучення Литовська сторона запропонувала українським авіакомпаніям розглянути питання про початок діяльності в Литві, а також участь у національних конкурсах на стратегічні напрямки.

Як повідомлялось раніше, новий потяг "Укрзалізниці" з аншлагом вирушив до Польщі у перший рейс.

Статті

Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Країна
24.11.2023
18:04

Український «плебісцит смертю» 1932–1933 років. Для чого?

Хлібна криза 1927–1928 pp. і брак валюти, що надходила від продажу хліба за кордон, могли зірвати плани радянського уряду щодо економічного розвитку СРСР. Потрібний був механізм безперервного постачання хліба державі.
Всі статті