Україна цьогоріч виготовить тисячі безпілотників, здатних завдавати глибоких ударів по РФ - Федоров

Україна цьогоріч виготовить тисячі безпілотників дальнього радіусу дії, здатних завдавати глибоких ударів по росії. Про це віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій - міністр цифрової трансформації Михайло Федоров сказав у інтерв’ю Reuters, передає Укрінформ.

За словами віцепрем'єра, в Україні вже є до 10 компаній, які виробляють безпілотники, що можуть досягати Москви і Санкт-Петербурга.

«Зростає категорія безпілотників-камікадзе дальнього радіусу дії - 300, 500, 700 і 1000 кілометрів. Два роки тому цієї категорії не існувало... взагалі», - сказав Федоров.

Він зазначив, що нещодавня серія ударів по нафтових об'єктах відображає прогрес українського уряду в швидкому дерегулюванні ринку безпілотників і збільшенні його фінансування, причому держава виступає в ролі венчурного інвестора.

В рамках ініціативи Brave1, започаткованої урядом минулого року, військово-технічним стартапам було виділено близько $2,5 мільйона у вигляді грантів, і ця сума має бути збільшена приблизно в десять разів у 2024 році, сказав він: «Ми будемо боротися за ще більше збільшення фінансування».

На відміну від РФ, де у виробництві безпілотників домінує держава, переважна більшість виробників в Україні є приватними. За словами Федорова, лише одна з 10 компаній, чиї безпілотники можуть літати в регіонах біля Москви або Санкт-Петербурга, є державною.

За словами Федорова, у 2023 році обсяги виробництва та поставок українських безпілотників зросли більш ніж у 120 разів, що є частиною ширших зусиль, спрямованих на розробку та виробництво безпілотників у воєнний час, щоб скоротити розрив з ударними можливостями РФ.

Федоров погодився з оцінкою голови ГУР МОУ Кирила Буданова про те, що Київ досяг «певного паритету» з Москвою у виробництві безпілотників дальньої дії. «Нам потрібно діяти антибюрократично. Це суть прориву у війні технологій. Ми будемо продовжувати робити на це ставку, працювати в цьому напрямку. Тому що технології дійсно можуть нас врятувати», – сказав він, відзначивши нестачу артилерійських снарядів, з якою стикаються українські війська.

Загалом торік було замовлено понад 300 тисяч безпілотників різних типів і понад 100 тисяч відправлено на фронт, і ці цифри не включають волонтерські поставки, які, за словами фахівця, зробили «значний внесок».

«Ми зняли оподаткування комплектуючих БПЛА, спростили процедуру укладання контрактів, процедуру виведення з експлуатації. Тобто ми взяли всі блокування, з якими стикалися приватні компанії, і за пів року їх усунули, ухваливши всі необхідні закони та постанови», – сказав Федоров.

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський поставив перед Україною мету - цього року виробити один мільйон дронів (FPV), які дешеві у виробництві і якими у величезних кількостях озброюються обидві сторони на фронті.

Статті

Країна
20.02.2024
15:30

Спротив системи, спроби і помилки: Кілька актів української антикорупційної драми

Успіхи дій влади важче доносити до суспільства, аніж негатив, – тим більше, коли влада втрачає популярність, а її окремі представники продовжують потрапляти в корупційні скандали
Світ
20.02.2024
08:36

«Україна переходить до нової фази бойових дій. Вони становлять для нас реальну загрозу». Російські ЗМІ про Україну

"Твердження про те, що всі військові конфлікти завершуються миром, далеко не завжди відповідає дійсності. Війни можуть також завершитися "гіршим миром", який лише перенесе зіткнення держав у майбутнє"
Донбас
18.02.2024
18:06

"Два роки перебіжками ходили, малюки два роки дитинства втратили". Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Без сумніву, ТОП темою ЗМІ окупованого Донбасу минулого тижня було взяття російськими військами того, що залишилося від багатостраждальної Авдіївки, колись процвітаючого міста-супутника Донецька. Очевидно, що окупанти мають право сурмити перемогу,...
Всі статті