Україна пропонує союзникам застосувати ракети для ударів по виробництву безпілотників у РФ, Ірані та Сирії - ЗМІ

Київ стверджує, що іранські дрони-камікадзе типу Shahed, які росія запускає по Україні, містять різні європейські компоненти. Українська влада пропонує західним союзникам застосувати ракети для ударів по виробничих майданчиках безпілотників у росії, Ірані та Сирії. Про це повідомляє Громадське з посиланням на The Guardian та на секретні документи, на які посидається видання.  

У 47-сторінковому документі, поданому урядам "Великої сімки" в серпні, стверджується, що за попередні три місяці рф здійснила понад 600 атак безпілотниками, що містять західні елементи. Згідно з документом, у моделі дрона Shahed-131 виявили 52 такі електричні компоненти, а в Shahed-136 — 57 деталей. 

П'ять європейських компаній назвали оригінальними виробниками ідентифікованих компонентів. Вони мають штаб-квартири в США, Швейцарії, Нідерландах, Німеччині, Канаді, Японії та Польщі. Зокрема, у Польщі паливну помпу для дрона виготовила дочірня компанія британської TI Fluid Systems. А швейцарська фірма STMicroelectronics стала виробником мікроконтролера із вбудованою флешпам’яттю.

За даними України, митна інформація свідчить, що майже весь імпорт до Ірану походив із Туреччини, Індії, Казахстану, Узбекистану, В’єтнаму та Коста-Рики.

Окрім того, у звіті вказують, що Іран розширює своє виробництво завдяки перенесенню потужностей до Сирії та російського Татарстану.

Серед пропозицій України для західних союзників — нанести "ракетні удари по заводах з виробництва цих БпЛА в Ірані, Сирії, а також по потенційному виробничому майданчику в російській федерації". 

Видання заявляє, що в документі також вказується, що це можуть зробити Сили оборони України "за умови надання партнерами необхідних засобів ураження".

У звіті також є найновіший аналіз тактики та планів виробництва безпілотників. Зокрема, там вказується, що:

на початку липня в Україні збили нову модель Shahed-136 із маркуванням Y002 , яка, можливо, була зібрана на новому виробництві в росії. Зразок мав іншу форму крила, що "також може вказувати на виробництво в новому місці";

РФ та Іран уже працюють над новим двигуном для Shahed-136, який повинен забезпечити кращу швидкість і дальність.

Нагадаємо, раніше в ГУР підтвердили, що окупанти почали застосовувати "Шахеди" власного виробництва. 

Статті

Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Донбас
26.11.2023
20:17

Як народ Донбасу лякали і принижували європейським благополуччям. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня в окупованому Донецьку відбувся захід із гучною і пафосною назвою "Всеросійська наукова конференція "Денацифікація України: історія та сучасність". Звичайно, місцеві журналісти постаралися вичавити з цього інформаційного приводу...
Всі статті