Україна отримала менше військової допомоги, ніж заявляє німецька влада - Bild

Уряд Німеччини заявляв, що Україна отримала військової допомоги на суму у 28 млрд євро, однак дані свідчать про значно меншу суму.. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дослідження Bild.

Як зазначається, частина із 6 млрд євро - близько 2,6 млрд євро - які обіцяли, як військову допомогу Києву, піде іншим країнам і на переозброєння Бундесверу.

Сума розміром у 3,4 млрд євро з може бути повернута Німеччині з коштів ЄС.

Враховуючи ці дані виявляється, що реальна обіцяна військова допомога для ЗСУ становить лише 21,7 млрд євро. Це на 23% менше, ніж запевняє влада, пише видання.

Однак й ця сума може бути не точною. Зокрема дані депутата Бундестагу від опозиційного блоку ХДС/ХСС Інго Гедехенса свідчать про те, що в реальності Києву поки що передано лише 10,2 млрд євро воєнної допомоги від Німеччини.

"Канцлер створює враження, ніби Німеччина вже надала Україні військову підтримку на 28 млрд євро. Насправді ми ще не виділили навіть половину цієї суми", – заявив Гедехенс у коментарі Bild.

Як повідомлялося, Німеччина ініціює пошук для України наявних у світі ЗРК Patriot та інших систем ППО

Також нагадаємо, що наприкінці березня Німеччина передала нову партію військової допомоги Україні (список). 

Статті

Донецьк
22.05.2024
22:20

Майже 2 роки після деокупації: як відновлюється Святогірськ та громада після бойових дій

Святогірськ – курортне місто на Донеччині, яке у 2022 році пережило сильні обстріли, зраду мера та 3 місяці російської окупації.
Донецьк
22.05.2024
09:56

Повна "білочка". Донецький щоденник

Натомість у кожній підворітні колишньої культурної столиці відкриваються вино-горілчані магазини. І назви у всіх промовисті – «Беленькое и красненькое», «Отвертка» та моє найулюбленіше – «Белочка».
Світ
21.05.2024
09:35

«Реально мир на Україні практично нікому не потрібен». Російські ЗМІ про Україну

Китай прямо зацікавлений у тому, щоб війна тривала якомога довше, оскільки це гарантує санкційну блокаду Росії з боку Заходу, що робить Піднебесну чи не єдиним безальтернативним ринком збуту російської сировини".
Всі статті