Україна не визнає примусову паспортизацію на окупованих територіях - омбудсмен

Україна не визнає примусову паспортизацію жителів тимчасово окупованих територій. Про це 28 квітня в Telegram повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Україна не визнає примусову паспортизацію на тимчасово окупованих територіях, не визнає примусове автоматичне набуття українцями на цій території іншого громадянства, і це не є підставою для втрати громадянства України", - заявив омбудсмен.

Він також закликав міжнародну спільноту засудити дії чиновників Кремля та вжити заходів щодо недопущення порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України.

"Мета путінського указу одна - залякування і тиск на українське населення на тимчасово окупованих територіях з метою отримання ними документів російського зразка. Дії Кремля суперечать нормам міжнародного права і отримають належну оцінку в Міжнародному кримінальному суді", - заявив Лубінець.

Він також нагадав, що згідно з Протоколом №4 до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, "ніхто не може бути висланий з території держави, громадянином якої він є, і жодному громадянину не може бути заборонений в'їзд на територію своєї держави".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що путін наказав вважати "іноземцями" жителів окупованих територій України, якщо вони не отримають паспорт РФ.

Статті

Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Всі статті