Україна хоче скликати Радбез ООН через підрив Каховської ГЕС росіянами

Україна хоче зібрати термінове засідання Ради Безпеки ООН через те, що російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Про це 6 червня заявили в Міністерстві закордонних справ.

"За підсумками засідання РНБО вранці 6 червня було погоджено запропонований міністром закордонних справ Дмитром Кулебою перелік дій МЗС України в контексті реагування, що, зокрема, включає скликання Україною термінового засідання Ради Безпеки ООН та винесення питання російського теракту на засідання Ради керівників МАГАТЕ, а також задіяння механізму цивільного захисту Європейського Союзу", - повідомили у відомстві.

Також у МЗС закликали країни ЄС і представників "Великої сімки" накласти на РФ нові довгострокові санкції. Насамперед вони мають торкнутися російської ракетної індустрії та атомної галузі. У відомстві наголошують, що росія повинна буде відшкодувати всі наслідки свого злочину - як для людей, так і для інфраструктури та довкілля.

"Розглядаємо підрив дамби Каховської ГЕС з боку РФ як терористичний акт проти української критичної інфраструктури, що має на меті завдати максимально великої кількості жертв і руйнувань", - йдеться в заяві.

У МЗС зазначають, що теракт на Каховській ГЕС раніше жваво обговорювали на рівні окупаційних сил у Херсонській області та пропагандистів на російському телебаченні. Це свідчить про його попереднє планування.

"Підрив дамби Каховської ГЕС - техногенний та екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа в Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду Росії проти українців. Це відповідь Кремля країнам, які закликають до мирних переговорів із РФ", - зазначають у відомстві.

Нагадаємо, раніше на нараді РНБО повідомлялося, що через підрив Каховської ГЕС у Дніпро потрапило 150 тонн мастила, є ризик її подальшого поширення.

Статті

Луганськ
04.10.2023
10:12

Безсоння. Луганський щоденник

За вечерею я чую їхню розмову з бабусею: «Путін – найкраща людина на землі». І я слухаю їх мовчки, тому що в цей кумедний діалог ніяк не вписуються наші пенсійні справи, тривоги, моє чортове безсоння, подорожчання – ЧЕРГОВЕ – бензину...
Світ
03.10.2023
08:28

«Чи означає це, що в січні-лютому все відразу на фронті й почнеться?». Російські ЗМІ про Україну

Але люди не залишають Донецьк, їм потрібні лікарні, їхні діти повинні ходити до шкіл, нехай навіть у віддалених районах міста, та й тікати від обстрілів краще рівними дорогами. Ось і виходить ситуація, давно описана однією фразою «вони бомблять - ми...
Донбас
01.10.2023
20:49

Жителів "ДНР" і "ЛНР" незграбно переконували, як добре їм живеться в Росії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу всіма силами намагалися імітувати всенародну радість з приводу річниці російської анексії частини Донецької та Луганської областей. Скажемо чесно, численні "святкові" новини та репортажі більше нагадували...
Всі статті