Україна більше не отримує інформацію про радіаційний стан на окупованій ЗАЕС

Російські окупанти зупинили автоматичне передавання даних датчиків радіаційного моніторингу на Запорізькій АЕС, цю інформацію в ручному режимі тепер передають представники Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ). Про це на брифінгу повідомив в.о. голови Державної інспекції з ядерного регулювання України Олег Коріков, передає Укрінформ.

"Два тижні тому за командою з Москви припинилося  автоматичне передавання даних з датчиків радіаційного моніторингу, що розташовані на промисловому майданчику Запорізької АЕС. Це неприйнятно і є порушенням вимог ядерної та радіаційної безпеки", – заявив Коріков.

а його словами, зараз команда МАГАТЕ, яка перебуває на Запорізькій АЕС, в мануальному режимі – на папірці, телефоном – знімає показники з цих датчиків і передає їх у штаб-квартиру МАГАТЕ у Відні. 

З Відня ці дані вводять у відповідну систему, звідки вони стають доступними для країн – членів МАГАТЕ, зокрема України.

Коріков наголосив, що таким чином поступово руйнуються принципи безпеки на станції, і виправити ситуацію можна тільки у випадку деокупації та демілітаризації ЗАЕС.

Як повідомлялося, очільник МАГАТЕ Гроссі відклав поїздку на ЗАЕС із міркувань безпеки. 

 

Статті

Країна
12.04.2024
15:51

Іпотечна програма "єОселя": шанс на житло, який не всім по кишені

Головна особливість програми – це можливість придбати житло в іпотеку під 3-7% терміном на 20 років з мінімальним внеском 20%. Подібних умов ще ніколи не було на іпотечному ринку України, тому не дивно, що програма користується популярністю.
Країна
12.04.2024
11:24

"Економічне бронювання" від мобілізації: "робота в білу" чи "податок на боягузтво"?

На одного воїна, який захищає Україну, має бути 8 осіб, які забезпечують економічно утримання цього воїна. Потрібно знаходити ті заходи та засоби, які можуть сприяти підняттю рівня економіки
Луганськ
11.04.2024
10:39

Життя стає інакшим. Луганський щоденник

Кордони особистості закінчуються на сім'ї, все що ширше – держава, і там ти собі вже не належиш: маєш бути, як усі, отже – ніким.
Всі статті