У Єврокомісії вважають, що санкції проти російського зерна зашкодять ЄС

Єврокомісія готова обмежити імпорт дешевого зерна з росії та Білорусі до ЄС, але проти накладання санкцій на агропродовольчу продукцію. Про це заявила єврокомісар із внутрішніх справ Ільва Йоганссон на сесії Європарламенту в Страсбурзі, повідомляє "Польське Радіо"

 Йоганссон підкреслила, що Комісія стежить за надходженням зерна і готова діяти, якщо станеться дестабілізація. Однак не погоджується на запровадження ембарго на агропродовольчу продукцію.

Єврокомісар зазначила, що ЄС не прийняв рішення про таке ембарго в жодному з тринадцяти пакетів санкцій проти росії.

"Це неможливо, бо санкції на імпорт російських агропродовольчих товарів до ЄС можуть завдати більше шкоди, особливо у вигляді вищих цін у країнах, які імпортують ці продукти з Глобального Півдня", - зазначила.Йоганссон

Раніше Латвія першою в ЄС закликала до ембарго на агропродовольчу продукцію з росії, пізніше до неї приєдналася Польща. Голова польської делегації в Європейській народній партії Анджей Галіцький звернувся з проханням провести дебати з цього приводу в Європарламенті.

Як повідомлялося, росіяни вивозять зерно з півдня України до Сирії та Ірану через порти окупованого Криму

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
11.02.2026
16:00

«Прийняття України до Євросоюзу означатиме кінець усьому». Російські ЗМІ про Україну

Реальність така, що мирний процес сьогодні знаходиться в глибокому глухому куті і виходу з нього в короткостроковій перспективі не проглядається»
Луганськ
10.02.2026
18:21

Ми - невдячні. Луганський щоденник

Стара людина з цим точно не впорається. Світ змінюється надто швидко — він не для старих. Не для слабких. І, як не дивно, у соцмережах не дякують за нові доріжки, зате нарікають на нові тарифи, на надто стрімкі зміни, на світ, який часто виявляється...
Країна
09.02.2026
16:00

Бути українцем в РФ… Продовження історії ув'язненого за "держзраду й заклики до тероризму" Геннадія Артеменка

Етнічного українця, громадянина РФ Геннадія Артеменка в Росії відправили до колонії на 18 років – по суті, за листівки з закликом до миру й спілкування українською мовою.
Всі статті