У Єврокомісії назвали умову долучення РФ до мирного процесу

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що росію можна буде долучити до мирного процесу, коли та висловить готовність до миру, який базується на Статуті ООН. Про це фон дер Ляєн сказала на брифінгу за підсумками першого Саміту миру у Швейцарії, повідомляє "Європейська правда"

Глава ЄК закликала росію почути заклик світової спільноти в тому, щоб поважати територіальну цілісність й суверенітет України, покінчити з насильством та повернути назад українських дітей.

"Коли РФ скаже, що готова до миру, спираючись на Статут ООН, тоді й настане час долучити її до мирних зусиль. І я сподіваюся, це станеться швидко", - зазначила Урсула фон дер Ляєн..

Вона вказала, що миру в Україні не вдасться досягти одним кроком, адже це буде подорож, і лідер РФ путін не налаштований серйозно щодо завершення війни.

"Він наполягає на капітуляції, він наполягає на здачі українських територій, навіть територій, які сьогодні не окуповані, він наполягає на роззброєнні України, залишаючи її вразливою для подальшої агресії", – зауважила президентка Єврокомісії.

Фон дер Ляєн наголосила, що жодна країна ніколи б не прийняла таких жахливих умов, тому назвала життєво важливим те, щоб Україна могла протистояти агресії РФ.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що переговори у Стамбулі 2022 року були безуспішними через ультиматуми російської сторони

Статті

Донецьк
19.07.2024
10:20

Донеччан не пускають додому. Донецький щоденник

...З жовтня минулого року потрапити додому людям із донецькою пропискою та українським паспортом – це як виграти у лотерею. Пощастить – не пощастить.
Країна
18.07.2024
10:37

Розлучення, не виходячи з дому. Як розірвати шлюб на відстані

Судова реформа спростила цю процедуру для громадян. Зараз можна розлучитись або отримати інші судові послуги, не виходячи з дому, через сервіс «Електронний суд».
Світ
17.07.2024
10:29

«Вони намагатимуться знову водити нас за ніс». Російські ЗМІ про Україну

Він, по-перше, намагається зупинити стрімке падіння Європи в прірву і, по-друге, послідовно відстоює національні інтереси своєї країни, домагаючись територіальної автономії для угорців Закарпатської України
Всі статті