У ЄС відреагували на удар по гіпермаркету у Харкові та закликали "не купуватися на кремлівські казки"

Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський та президент Європейської ради Шарль Мішель відреагували на російський удар по гіпермаркету в Харкові 25 травня, закликавши міжнародну спільноту "не купуватися на кремлівські казки" про мир. Про це повідомляє "Еспресо".

"П'ятниця - кремлівський цар нібито сигналізує, що хоче миру. Субота - бомбардування гіпермаркету, повного цивільних. Не купуйтесь на кремлівські казки", - заявив Ліпавський. .

Окремо він пообіцяв порушити питання про посилення підтримки України для "стримування російського імперіалізму" на міністерському засіданні НАТО в Празі.

Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель назвав російський удар по Харкову "жахливим".

"Зусилля Росії з тероризування українського цивільного населення в рамках її агресивної війни проти України є злочинними, - наголосив він. - Разом ми можемо зупинити жорстокі атаки Росії. Нам необхідно терміново просунутися у пошуку комплексного рішення щодо протиповітряної оборони України".

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни (ISW) заявили, що росія обстрілюватиме Харків доти, доки Захід не дозволить ЗСУ бити по її території.  

Статті

Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Всі статті