Росія обстрілюватиме Харків доти, доки Захід не дозволить ЗСУ бити по її території - ISW

Російські війська, ймовірно, продовжуватимуть обстрілювати Харків доти, доки Захід не дозволить Україні завдавати ударів у відповідь по території РФ. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

"Російські війська, найімовірніше, продовжуватимуть ці удари в рамках наступальної операції на півночі Харківської області доти, доки Захід не дасть змогу українським силам адекватно протистояти прикриттю російських військових на території РФ", - йдеться у звіті. 

Аналітики зазначають, що протягом кількох тижнів російські війська завдавали ракетних ударів по Харкову планерними бомбами, переважно модифікованими ФАБами та КАБами з планерними модулями, які часто оснащені системами наведення. Одне із завдань - змусити жителів тікати з міста.

У ISW додали, що російські літаки здійснювали ці удари зі свого безпечного району на території РФ, не боячись ураження системами протиповітряної оборони України. Це стало можливим, оскільки країни Заходу заборонили використовувати своє озброєння для ударів по військових цілях і в повітряному просторі агресора.

Нагадаємо, у Харкові збільшилася кількість загиблих внаслідок удару по гіпермаркету.

Статті

Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Світ
13.06.2024
08:28

"Якщо війна йтиме так, як зараз, очевидно, що Україна програє". Огляд західних медіа

Тоді в майбутньому Росія розв'яже війну. Росія воюватиме з українськими технологіями, українськими солдатами, з іншого географічного положення. Тоді ми будемо у 1939 році. Зараз ми у 1938.
Луганськ
12.06.2024
11:23

Екологічна катастрофа, невідворотність покарання для колаборантів та проблеми луганських підприємців: больові точки Луганщини очима Артема Лисогора

Менше 50 – НЕ тисяч, а ОСІБ. Те, що кількість мешканців вільної території Луганщини обчислюється не ТИСЯЧАМИ ОСІБ, а ОСОБАМИ, складно пояснити навіть колегам-журналістам з інших частково окупованих регіонів України. Бо в це важко повірити...
Всі статті