У "Єдиній Росії" запропонували виключити із шкільної програми "Архіпелаг ГУЛАГ". Кажуть, Солженіцин "вигадав" сталінські репресії

У "Єдиній Росії" запропонували виключити із шкільної програми "Архіпелаг ГУЛАГ". Ідею не вивчати в російських школах історію сталінських репресій висунув перший заступник глави правлячої РФ партії Дмитро Вяткін, - пишуть російські ЗМІ.

За його словами, Олександр Солженіцин "вигадав" описані ним факти.

"Багато фактів Олександром Ісаєвичем було висмоктано з пальця, придумано. Історики перевіряли всі факти. Була спроба отримати за це премію — за те, що він вимарював у бруді свою власну Батьківщину", - упевнений депутат.

Наказ міністерства освіти РФ про включення до шкільної програми для старших класів скороченої версії книги "Архіпелаг ГУЛАГ" було видано у 2009 році.

Роман "Архіпелаг ГУЛАГ" розповідає про репресії в СРСР із 1918 по 1956 роки. Твір засновано за листами, спогадами та оповіданнями 257 ув'язнених, а також особистим досвідом самого Олександра Солженіцина, лауреата Нобелівської премії з літератури, який провів ув'язнення вісім років.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті