У "Єдиній Росії" запропонували виключити із шкільної програми "Архіпелаг ГУЛАГ". Кажуть, Солженіцин "вигадав" сталінські репресії

У "Єдиній Росії" запропонували виключити із шкільної програми "Архіпелаг ГУЛАГ". Ідею не вивчати в російських школах історію сталінських репресій висунув перший заступник глави правлячої РФ партії Дмитро Вяткін, - пишуть російські ЗМІ.

За його словами, Олександр Солженіцин "вигадав" описані ним факти.

"Багато фактів Олександром Ісаєвичем було висмоктано з пальця, придумано. Історики перевіряли всі факти. Була спроба отримати за це премію — за те, що він вимарював у бруді свою власну Батьківщину", - упевнений депутат.

Наказ міністерства освіти РФ про включення до шкільної програми для старших класів скороченої версії книги "Архіпелаг ГУЛАГ" було видано у 2009 році.

Роман "Архіпелаг ГУЛАГ" розповідає про репресії в СРСР із 1918 по 1956 роки. Твір засновано за листами, спогадами та оповіданнями 257 ув'язнених, а також особистим досвідом самого Олександра Солженіцина, лауреата Нобелівської премії з літератури, який провів ув'язнення вісім років.

Статті

Донбас
28.05.2023
21:57

Маріуполь стає "чорним" містом для російської армії. Огляд публікацій окупованого Донбасу

"Нас тут багато місцевих просто ненавидять. Стежать за нами, наводять ракети, чекають українську армію. Просто нестерпно тут"
Країна
26.05.2023
12:30

Дерусифікація української металургії: залишився останній крок

Є всі підстави вважати, що за тодішньою експансією державного капіталу з Росії в українську металургію стояли не просто російські громадяни з товстими гаманцями, а особисто російський диктатор. Зрозуміло, акції "Запоріжсталі" формально належать не...
Донецьк
25.05.2023
14:00

Спокуса грошима. Донецький щоденник

Настала черга бігти за російськими паспортами довірливим пенсіонерам, які отримують мінімалку. Вишикувалися вони стрункими рядами в " міграційні ", а представники служб масової дезінформації тут як тут - знімають "правдиві" сюжети про те, скільки...
Всі статті