У ВР пропонують витратити на оборону кошти держбюджету, передбачені на партії

Законопроєкт, ініційований народними депутатами з різних фракцій, пропонує на період воєнного стану всі видатки держбюджету, спрямовані на державне фінансове забезпечення політичних партій, у повному обсязі віддати на оборонні потреби. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Мало українців знають, що більшість політичних партій України щороку отримують мільйони гривень із державного бюджету на підтримку своєї діяльності. Лише у 2024 році на їх фінансування з держбюджету виділено 840 млн грн, що видається доволі цинічним, коли ці кошти могли би піти на зміцнення обороноздатності держави", - прокоментувала законопроєкт одна з його авторок, голова фракції "Голос" Олександра Устінова.

Законопроєкт, зокрема, пропонує спрямувати призначені на фінансування політичних партій кошти на діяльність Збройних сил України, мобілізацію та мобілізаційну підготовку, медичне забезпечення особового складу сил оборони, а також на розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання.

У ВР уточнили, що в державному бюджеті на 2024 рік на фінансування політичної партії "Слуга народу" передбачено 439 млн грн, "Європейська солідарність" - 126 млн грн, "Батьківщина" - 83 млн грн. Цього року буде відновлено і державне фінансування партії "Голос", якій виплатять за три роки 120 млн грн. Ще 148,3 млн грн було передбачено на фінансування "Опозиційної платформи - за життя", однак, оскільки партія заборонена, кошти залишаться в бюджеті.

У пресслужбі нагадали, що на сайті президента зареєстровано петицію про спрямування більшої частини державного фінансування політичних партій на потреби Сил оборони, яка вже набрала 25 тисяч підписів.

Як повідомлялося, у понеділок народні депутати зареєстрували законопроєкт №11189 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування на оборонні потреби коштів, направлених на державне фінансове забезпечення політичних партій". Ініціаторами закону стали близько 20 народних депутатів із різних фракцій і груп.

Нагадаємо, із бюджету Сєвєродонецької МВА до святкування 90-ї річниці з Дня заснування Сєвєродонецька планується на суму 400 тисяч гривень закупити FPV-дрони в комплектації з акумулятором.

Статті

Луганськ
15.06.2024
20:03

Робота на віддачу: як працює малий груповий будинок «Світанок», де виховуються діти-переселенці з Лисичанська

Звучить жахливо, але – він не розмовляв, по-перше, бо з ним у лікарні НЕ РОЗМОВЛЯЛИ. А по-друге – бо у нього в усі була пробка. І у ЛОР-відділенні цього не помітили!
Країна
15.06.2024
10:31

Кадрові проблеми Офісу президента: лояльних дедалі менше

"Подивіться, скільки міністрів перебуває у статусі «тимчасово виконуючий обов'язки». Коли кажуть, що багато хто хоче піти, але їх не відпускають, це більш ніж правда. Ідеться і про уряд, і про парламент"
Країна
14.06.2024
11:00

Курс гривні: Нацбанк "хлюпнув кисню" на $5,5 млрд

Ми хочемо, щоб наша нинішня магічна реальність враховувала перспективи того, що так може бути не завжди. І нам, можливо, потрібно зараз уже думати, готуватися, що на нас чекає у другому півріччі 2024 р., що чекає на нас у 2025 р.
Всі статті