У Верховній Раді запропонували припинити саджати до в'язниці тих, хто здійснює дрібні крадіжки

Верховна Рада проголосувала в першому читанні за законопроєкт №11068, який пропонує декриміналізувати дрібні крадіжки майна вартістю до 4552 гривень і змінити відповідальність за це на штрафи. Про це 22 травня повідомив у Телеграм народний депутат Ярослав Железняк.

Наразі крадіжка вважається дрібною, якщо вартість майна не перевищує 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів українців, тобто 302,8 гривні станом на 2024 рік. 

Через дію воєнного стану в Україні вчинення крадіжки кваліфікується за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання від п'яти до восьми років позбавлення волі. Однак автори законопроєкту вважають, що таке покарання не є «співмірним».

Як приклад наведений вирок чоловіку з Рівненщини, якого засудили до 3 років і 7 місяців позбавлення волі за крадіжку підгузків на суму 356 гривень 72 копійки. За його словами, він вчинив так не задля наживи, а тому, що не було за що купити памперси дитині.

«Покарання повинно відповідати ступеню суспільної небезпеки злочину, обставинам його вчинення та враховувати особу винного, тобто бути справедливим», — йдеться в пояснювальній записці законопроєкту. 

Його автори вважають, що ця ситуація потребує врегулювання шляхом підняття розміру суми, яка розмежовує адміністративну та кримінальну відповідальності за крадіжку.

Так, пропонується підвищити поріг кримінальної відповідальності за крадіжку до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 4542 гривень станом на 2024 рік

Крім того, Рада хоче підвищити адміністративні покарання за дрібні крадіжки на суму від 757 гривень до 4552 гривень — 850-5100 гривень. А також 5100-8500 гривень за повторну крадіжку протягом року.

Як повідомлялося, суд зобов'язав жителя Рівненщини прочитати "Кайдашеву сім’ю" за крадіжку з будинку сестри

Нагадаємо, у Мін'юсті заявили, що в'язниці переповнені, і мобілізація може вирішити проблему.

Статті

Країна
21.06.2024
13:55

Економічне бронювання: що пропонують нові законопроєкти

"І тепер уявіть реакцію військового керівництва на економічне бронювання. Вони категорично проти, про це знають усі депутати, тому не розумію, на що розраховували автори законопроєкту"
Країна
19.06.2024
11:41

Підвищення податків: забуті обіцянки

Йдеться про податки, які сплачують зі своєї кишені звичайні громадяни. Ніхто не пропонує підвищити податок на прибуток підприємств, дивіденди акціонерів (податок на інвестиційний дохід), рентні платежі за надрокористування, екологічний податок. Це...
Світ
18.06.2024
10:21

«Доки не дійдемо до польських кордонів...». Російські ЗМІ про Україну

"А яке вони мають право вимагати від нас відкрити Азовське море? Кому збираються забезпечити свободу судноплавства у внутрішньому морі Росії?"
Всі статті