У Мін'юсті заявили, що в'язниці переповнені, і мобілізація може вирішити проблему

Міністр юстиції Денис Малюська заявив, що Україна зіткнулась з проблемою переповнених в'язниць, а тому підтримує мобілізацію окремих категорій засуджених, сподіваючись, що це одночасно допоможе пом'якшити одразу дві проблеми. Про це міністр заявив в ефірі єдиного телемарафону..

"Ми виграємо в двох аспектах. По-перше, у нас з'являться військові. По-друге, не треба буде думати про те, як їх охороняти, кормити, дбати. Особливо в умовах обмеженої кількості в'язниць. У нас кількість тих, хто потрапляє в наші установи, істотно зростає. На якомусь етапі можемо луснути", – сказав Малюська.

Він пояснив, що збільшення кількості в'язнів пов'язане зі збільшенням категорій злочинців, яких раніше не було, – насамперед йдеться про колаборантів.

"Раніше це були поодинокі випадки, зараз це масове явище", – сказав він.

Категорія цих осіб особливо складна для пенітенціарної системи, тому що їх не можна змішувати з іншими ув'язненими. "Це ризиковано для їхнього життя і здоров'я. Інші в'язні таку категорію не люблять", – пояснив Малюська.

По-друге, додав міністр, з'явились злочини, пов'язані з військовою службою та обігом зброї.

"Тому так, кількість осіб на кожну установу з розрахунку на площу зростає, причому зростає істотно. Це велика проблема, і її потрібно вирішувати. Як – довгостроково – я навіть не уявляю. Можливо, мобілізація стане тим рецептом, який нас врятує хоча б на рік чи два", – сказав Малюська.

Нагадаємо, Верховна Рада 4 квітня у першому читанні підтримала законопроєкт про можливість добровільної мобілізації засуджених. Мова йшла про нетяжкі статті, однак міністр не виключає мобілізацію й засуджених за вбивство.

"Це питання дуже великої моральної дилеми. Наприклад, депутати одразу сказали: "Ґвалтівників прибираємо, все, що пов'язано з державною безпекою, прибираємо". Ми ці категорії вилучили. Так само вони передбачили, що не потрібно давати можливість служити тим, хто вбив дві та більше осіб. Проблема в тому, що ті, хто піде на війну, підуть якраз убивати. І тут – проблема етики та проблема ефективності. Можливо, ті, хто вміє вбивати, були б більш ефективними військовими, ніж ті, хто не вбивав поки що. І більш безпечними, ніж ті, хто грабував десятки років, а потім їм дали автомат, наприклад", – сказав Малюська.

Як повідомлялося. Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт про посилення мобілізації в Україні.

Статті

Країна
30.05.2024
09:14

“Поміняти парадигму”. Військовослужбовці розповідають про свій досвід лікування після поранень в Україні

Долю кожного пораненого вирішує, таким чином, військовий лікар, відповідальний за скерування. Деяким щастить потрапити у потрібне місце. Віктору Комарницькому не пощастило.
Луганськ
29.05.2024
10:47

 Безсоромниця. Луганський щоденник

Є ті, хто примудряється заочно оформляти українські пенсії та заново перераховувати російські за 6000 рублів незалежно від результату. На попит знайдеться пропозиція.
Світ
28.05.2024
08:27

«Якщо Путін захоче повернути Януковича на царство, все можливо». Російські ЗМІ про Україну

Усім відомо, що термін його легітимності як президента не закінчився, а був перерваний державним переворотом в Україні. Появу Януковича в розпал переговорів Путіна і Лукашенка не змогли проігнорувати навіть українські політики, які почали просто...
Всі статті