У Верховній Раді пораділи погоді та вирішили "прикрити" опалювальний сезон

З понеділка, 20 березня, у деяких регіонах України можуть завершити опалювальний сезон. Про це повідомив у Телеграм голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус 15 березня.

"В Україну поступово приходить тепла весняна погода. Враховуючи прогноз погоди, з понеділка у деяких регіонах можна завершувати опалювальний сезон та зекономити енергоресурси, зокрема газ",- заявив Герус.

Він повідомив, що внаслідок потепління в Україні суттєво знижується споживання електроенергії та збільшуються денні профіцити, адже зростає генерація сонячних електростанцій.

Проте нардеп нагадав, що через пошкодження мереж з'явились обмеження у подачі електроенергії у Києві, Харкові, Житомирі, Одесі.

"Це ще раз підкреслює актуальність ідеї розподіленої генерації - електростанції мають бути максимально наближені до зон споживання. У випадку міст - це дахи будинків, які можуть використовуватися для СЕС", - підкреслив глава енергокомітету.

Крім того, Герус повідомив, що НАК "Нафтогаз України" заявив про амбітні плани підготуватися до наступного опалювального сезону шляхом накопичення газу українського видобутку.

Нагадаємо, влада Києва задумалася про введення ліміту на споживання електрики і закликала до економії. 

Статті

Країна
23.03.2023
10:00

Візит Путіна до Криму та нові атаки безпілотників: місцеві не розуміють, що це було

Місцевих жителів здивувало, що російський президент жодного слова не сказав про війну чи безпеку в регіоні. Більше того, Путін в принципі не зробив жодної заяви та не провів жодної наради в окупованому Криму.
Донецьк
22.03.2023
11:00

Окупанти змушують отримувати російський паспорт. Донецький щоденник

На початок 2022 року паспорт РФ отримали 860 тисяч осіб на обидві невизнані "республіки". Якщо довіряти офіційним сайтам, то у "ДНР" на той момент проживало 2,24 млн осіб, у "ЛНР" - 1,42 млн. Отже, російські паспорти отримали 23,5% громадян "ЛДНР"....
Світ
21.03.2023
14:00

«Просто треба розуміти, що буде дуже велика битва». Російські ЗМІ про Україну

...Заяви Заходу про те, що перші поставки танків в Україну очікують наприкінці березня, зроблені спеціально, щоб РФ не знала про їхню дислокацію і не очікувала застосування на полі бою
Всі статті