У Верховній Раді незадоволені методами роботи військкоматів щодо вручення повісток і хочуть поставити питання руба

Депутати запросили відповідальних за мобілізацію з військового керівництва на засідання комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Про це представник президента у Раді Федір Вениславський заявив у коментарі  "Укрінформу" 19 лютого.

Веніславський сказав, що деякі методи мобілізації "не задовольняють" членів оборонного комітету ВР, і що наступного тижня відбудеться засідання комітету, на якому планується заслухати відповідальних за мобілізаційні заходи керівників ЗСУ.

Обговорюватимуться резонансні випадки, коли представники військкоматів вручали повістки буквально на вулиці, іноді навіть з застосуванням сили.

Він навів до прикладу випадок, коли одному з членів оборонного комітету Ради також вручили повістку прямо на вулиці, і підкреслив, що "це не цілком кваліфікована процедура".

Веніславський зазначив, що за підсумками засідання комітету буде вироблено рекомендації Кабміну для "визначення чітких кордонів, у межах яких представники військкоматів можуть діяти, а в яких – ні". 

Як раніше повідомлялося, петиція про заборону видачі повісток на вулиці та блокпостах набрала необхідну кількість голосів. 

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті