У Верховні Раді збираються декриміналізувати порно. Проте в деяких випадках кримінальна відповідальність залишиться

В українському парламенті збираються декриміналізувати порно, прибравши кримінальну відповідальність зі статей 301 та 302 Кримінального кодексу України. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі 15 серпня.

"Як і обіцяв, починаємо день з ліберальних новин.  Ми декриміналізуємо порно", – написав Железняк.

Зазначається, що кримінальна відповідальність залишиться виключно за:

- порно без згоди (порнопомста, deep fake),

- екстремальне порно (насильництво, зоо-, некрофілія),

- порно з дітьми і розповсюдження серед дітей (тут ще й посилюємо).

"За все інше зі ст.301 та 302 кримінальну відповідальність прибираємо✅ Щоб фантазія правоохоронців не генерувала по 1000+ справ на рік, – пише нардеп. – Аби не було спокуси маніпулювати: сутенерство, втягнення в проституцію та торгівля людьми теж лишаються кримінальними злочинами (це окремі статті)".

Зазначається, що над текстом відповідного законопроєкту працювала робоча група разом із правоохоронним комітетом, BRDO та іншими громадськими організаціями та держорганами.

Раніше повідомлялось, що у Верховній Раді хочуть відмовитися від використання шрифту "Іжиця", який розробила ще радянська дизайнерка.

Статті

Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Світ
28.11.2023
09:44

"В Україні знову заговорили про мирні переговори з Росією".  Російські ЗМІ про Україну

"...Хіба з усіма цими байденами, джонсонами та іншими сунаками зараз можливі якісь адекватні домовленості, які переживуть хоча б прийдешню зиму? Явно ні... А чи готовий до серйозних переговорів Київ?"
Всі статті