У Верховній Раді хочуть відмовитися від використання шрифту "Іжиця", який розробила ще радянська дизайнерка

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №9606, який забороняє використання російського шрифту "Іжиця", повідомляється на сайті ВР 14 серпня.

"Проєкт Постанови про припинення використання шрифтів російського походження в роботі Верховної Ради України", – називається документ, при цьому повного тексту проєкту поки на сайті Верховної Ради немає.

Цей шрифт використовують для оформлення почесних грамот та інших офіційних документів ВР, зазначила співавторка ініціативи та заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук з партії Слуга народу в коментарі для Інтерфакс-Україна.

"Цей шрифт нібито створений на основі давньослов'янського, але зараз він безпосередньо асоціюється з "русским миром" і має певне смислове навантаження. Тому однозначно необхідно такі шрифти забувати й переходити до використання українських символів", — сказала Кравчук.

Зазначається, що шрифт "Іжиця" розробила російська дизайнерка Світлана Єрмолаєва 1988 року, і його широко використовують у тих країнах, де поширена кирилиця.

Зазначається, що російську гарнітуру пропонують замінити на український шрифт Volja, який уже використовують, зокрема, у відзнаках головнокомандувача Збройних Сил України.

Шрифт Volja був розроблений Марчелою Можиною у 2022 році на основі літературного стилю українського графіка Ніла Хасевича. Цим шрифтом оформлювали плакати, журнали та газети для підтримки українського визвольного руху середини XX століття.

Водночас дизайнер Богдан Гдаль повідомляє, що це не означатиме повної відмови від "Іжиці" на всеукраїнському рівні. За його словами, закон має регулювати лише використання шрифтів в роботі самого парламенту.

"Тобто "Іжицею" не будуть оформлені лише, до прикладу, грамоти самої ВР. Але на загальнодержавному рівні це не міняє зовсім нічого. І незрозуміло, чому для цього потрібні не внутрішні директиви апарату ВР, а цілий закон", - пише він у Twitter.

Раніше повідомлялось, що у ВР хочуть заборонити росіянам, які воюють на боці ЗСУ, отримувати громадянство України.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті