У ЦАР на шахті вбито 9 китайців. Підозрюють повстанців, але вони звинувачують бійців ПВК "Вагнер"

Дев'ять громадян Китаю загинули під час штурму шахти в Центральноафриканській Республіці (ЦАР). Повстанці, які підозрюються в нападі, заперечують свою причетність і звинувачують російську ПВК "Вагнер", не маючи доказів- , пише DW.

Влада заявила, що в неділю бойовики штурмували золоту копальню, що належить Китаю, в ЦАР, вбивши дев'ять громадян Китаю.

"Ми нарахували дев'ять убитих і двох поранених", - сказав Agence France-Presse мер найближчого міста Бамбарі Абель Мачіпата.

Він сказав, що жертвами були китайські робітники на об'єкті, який перебуває у віданні Gold Coast Group. Згідно із заявою на сайті посольства, після нападу китайське посольство закликало громадян Китаю не виїжджати за межі столиці Бангі.

Підозра впала на "Коаліцію патріотів за зміни", або КПК, яка активно діє у цьому районі та регулярно здійснює напади на збройні сили країни. Але військовий представник КПК Мамаду Кура заявив, що ці твердження є брехнею. І стверджував, що російські найманці планували напад «з метою налякати китайців, які були там задовго до того, як росіяни влаштувалися в цій частині країни».

Видання зазначає, що багато шахт, які зараз працюють у ЦАР, належать китайцям і зіткнулися з проблемами безпеки.

Статті

Світ
02.12.2023
11:03

"Вперше з моменту вторгнення в Україну Путін виглядає так, ніби може перемогти". Західні медіа про Україну

"Якщо цього не станеться, то наступний рік може стати переломним, після чого Україна опиниться у все більш несприятливому становищі"
Країна
01.12.2023
14:48

На порозі впровадження цивільних партнерств в Україні: про ЛГБТ і не лише

У разі підтримки Верховною Радою закон нарешті допоможе парам визначити взаємні права та обов'язки, питання володіння майном, спадщини, соціального захисту, прав у разі смерті або зникнення партнера/партнерки. Нічого екстраординарного. Все те, що...
Країна
30.11.2023
09:36

Відновлення України: чи готове суспільство до трудових мігрантів з Африки?

Дефіцит професіоналів з інженерно-технічних та робочих спеціальностей на будмайданчиках України сягає 50%. Масове залучення трудових мігрантів з бідних африканських та азіатських країн. До такого сценарію не готове суспільство.
Всі статті