У ЦАР на шахті вбито 9 китайців. Підозрюють повстанців, але вони звинувачують бійців ПВК "Вагнер"

Дев'ять громадян Китаю загинули під час штурму шахти в Центральноафриканській Республіці (ЦАР). Повстанці, які підозрюються в нападі, заперечують свою причетність і звинувачують російську ПВК "Вагнер", не маючи доказів- , пише DW.

Влада заявила, що в неділю бойовики штурмували золоту копальню, що належить Китаю, в ЦАР, вбивши дев'ять громадян Китаю.

"Ми нарахували дев'ять убитих і двох поранених", - сказав Agence France-Presse мер найближчого міста Бамбарі Абель Мачіпата.

Він сказав, що жертвами були китайські робітники на об'єкті, який перебуває у віданні Gold Coast Group. Згідно із заявою на сайті посольства, після нападу китайське посольство закликало громадян Китаю не виїжджати за межі столиці Бангі.

Підозра впала на "Коаліцію патріотів за зміни", або КПК, яка активно діє у цьому районі та регулярно здійснює напади на збройні сили країни. Але військовий представник КПК Мамаду Кура заявив, що ці твердження є брехнею. І стверджував, що російські найманці планували напад «з метою налякати китайців, які були там задовго до того, як росіяни влаштувалися в цій частині країни».

Видання зазначає, що багато шахт, які зараз працюють у ЦАР, належать китайцям і зіткнулися з проблемами безпеки.

Статті

Країна
29.09.2023
11:06

Севастополь. Життя в диму та під звуки тривог

"До цього ми розуміли, що живемо у стані війни, що будь-якої миті можуть прилетіти ракети, безпілотники, але це все здавалося десь там, далеко, в акваторії Чорного моря, на якихось військових базах, аеродромах. А зараз ракети прилетіли у центр міста
Країна
28.09.2023
15:47

Експортний затор. Проблема не тільки в Польщі

За підсумками січня-липня "мінус" у зовнішньоторговельних операціях потроївся у порівнянні з тим же періодом 2022 р.: з $4,32 млрд до $13,88 млрд. При цьому товарний експорт скоротився на 14,7%, до $21,8 млрд, за даними Держстату.
Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Всі статті