У Трампа заморозили $2,2 млрд фінансування для Гарвардського університету

Міністерство освіти США оголосило про замороження державного фінансування на суму 2,2 мільярда доларів для Гарвардського університету після того, як навчальний заклад відхилив вимоги адміністрації Трампа. Про це повідомляє "УП" з посиланням на Міносвіти США

"Об’єднана цільова група по боротьбі з антисемітизмом оголошує про замороження 2,2 млрд доларів довгострокових грантів і 60 млн доларів довгострокових контрактів для Гарвардського університету", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, минулого тижня Білий дім направив до Гарварду список вимог, спрямованих на жорсткий державний нагляд та радикальні зміни в управлінні університетом. Проте14 квітня Гарвард відхилив ці вимоги, заявивши, що адміністрація Дональда Трампа порушує Першу поправку до Конституції США, перевищує повноваження уряду відповідно до Закону про громадянські права та загрожує автономії приватної установи.

Своєю чергою, міністерство освіти США повідомило про замороження фінансування, заявивши, що наявні порушення навчального процесу є неприпустимими. 

"Порушення навчального процесу, від якого страждають кампуси останніми роками, неприйнятне. Утиски єврейських студентів неприпустимі. Елітним університетам час серйозно поставитися до цієї проблеми й узяти на себе зобов’язання щодо суттєвих змін, якщо вони хочуть і надалі отримувати підтримку платників податків", - йдеться у заяві міністерства.

Як повідомлялося, у "Радіо Свобода" назвали скасування надання фінансування "величезним подарунком ворогам Америки". 

 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Світ
19.03.2026
18:00

“З початком війни з Іраном світ починає розуміти точку зору українців”. Огляд західних медіа

“Стрімке зростання цін на енергоносії та послаблення санкцій під час конфлікту з Іраном стали для Кремля рятівним колом у складний фінансовий період".
Світ
18.03.2026
19:00

«Москва уникла серйозних наслідків від нальотів українських БПЛА. Це велике досягнення». Російські ЗМІ про Україну

«...Експерти сходяться на думці: головна мета таких атак - не військовий результат, а інформаційний ефект».
Країна
18.03.2026
10:21

"Війна на Близькому Сході – це удар по Китаю і шанс для РФ": експерт Михайло Гончар пояснив, що відбувається на енергетичному ринку

Чи стане це детонатором повномасштабної економічної кризи, як у 1973 році – поки що однозначної відповіді немає. Очевидно, що все залежатиме від тривалості нинішньої ситуації в затоці.
Всі статті