У Радіо Свобода назвали скасування надання фінансування "величезним подарунком ворогам Америки"

Президент і генеральний директор Радіо Свобода Стівен Капус прокоментував скорочення діяльності агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке опікується, зокрема, медіакорпорацією Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода.

Зокрема, стало відомо про припинення дії погодженого Конгресом гранту, що фінансує діяльність RFE/RL.

Капус назвав скасування угоди про надання гранту «величезним подарунком ворогам Америки».

«Іранські аятоли, китайські комуністичні лідери та автократи в Москві та Мінську святкуватимуть падіння Радіо Свобода/Радіо Свобода через 75 років. Якщо віддати перемогу нашим супротивникам, це зробить їх сильнішими, а Америку слабшою», – йдеться в його заяві.

Капус вказав на те, що протягом всієї історії Радіо Свобода компанія мала двопартійну підтримку в США.

«Без нас майже 50 мільйонів людей у закритих суспільствах, які щотижня залежать від нас за точними новинами та інформацією, не матимуть доступу до правди про Америку та світ», – додав він.

Як зазначається, лист про припинення гранту був підписаний Карі Лейк – президент США номінував її на посаду голови «Голосу Америки», хоча її кандидатуру ще має схвалити Консультативна рада з міжнародного мовлення. У листі її посада вказана як «старша радниця виконувача обов’язків генерального директора (USAGM) з повноваженнями, делегованими виконувачем обов’язків генерального директора».

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп 15 березня підписав указ, спрямований на скорочення семи федеральних агентств,включаючи Агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке опікується медіакорпорацією Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода та іншими засобами інформації.

USAGM – незалежне урядове агентство США, яке здійснює трансляцію новин й інформації майже 50 мовами приблизно для 361 мільйона людей на тиждень.

Як повідомлялося, Білий дім оприлюднив низку зауважень до роботи "Голосу Америки". 

Раніше «ОстроВ» підтримували грантодавці. Сьогодні нашу незалежність збереже тільки Ваша підтримка

Підтримати

Статті

Донбас
15.06.2025
15:00

Три відтінки «русского мира», або день чужої країни. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня головною темою ЗМІ окупованого Донбасу очікувано стало святкування Дня Росії. Завдання у місцевих пропагандистів було вельми складним. По-перше, треба було щосили показувати, що тимчасово непідконтрольні законній владі Донецька і...
Луганськ
14.06.2025
15:15

Щоденник матері 18-річного добровольця: поранення, сестра, біл-борди з загиблими

«Мамо, через них інші люди гинуть! У нас в учєбці нарік на кухні працював – це огидно! Ти приходиш після марш-броска, а тобі отаке суп наливає! Це огидно! Він займає місце, яке могла б зайняти адекватна нормальна людина з інвалідністю!»
Країна
12.06.2025
18:00

Нова базова соціальна допомога: хто, як та скільки зможе отримати

Із липня цього року в Україні стартує експериментальна програма — базова соціальна допомога. Це новий формат держпідтримки, який має замінити кілька чинних виплат і зробити систему прозорішою та простішою.
Всі статті