У столиці проходить виставка "Алла Горська. Боривітер", на якій представлено понад 100 творів

У Києві в національному центрі «Український Дім» проходить виставка «Алла Горська. Боривітер», в межах якої представлені понад 100 творів мисткині - живопис, графіка, ескізи монументальних робіт з музейних та приватних колекцій, а також архівні матеріали. Про це повідомляє кореспондент "ОстроВа".

Це перша ретроспективна виставка художниці. Тут представлені ескізи найвідоміших мозаїчних панно, створених групою Горської у Києві та на сході України, сценографічними рішеннями вистав Леся Танюка, портретами українських діячів - Василя Стуса, Івана Світличного, Василя Симоненка, Івана Драча, Ліни Костенко та інших.

Нещодавно російські окупанти у Маріуполі знищили її мозаїчне панно «Боривітер» (створено у 1967 році), назва якого фігурує в назві виставки. Більшість робіт Алли Горської потрапила під окупацію ще у 2014 році, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки. 

Алла Горська - українська художниця-шістдесятниця, дисидентка, громадська діячка та правозахисниця. Прижиттєва історія мисткині сповнена драматичних подій: заборони й демонтажі робіт, виключення зі Спілки художників, переслідування з боку КДБ, а згодом і жорстоке вбивство у 1970 році.

«Нині Україна веде війну не тільки за відновлення своєї територіальної цілісності, а й за власний цивілізаційний вибір. Без шістдесятників та їхньої боротьби за людські й національні права, без їхньої творчості складно уявити сьогоднішню українську державу та культуру. Душею і мотором цього покоління була Алла Горська», - зауважили організатори виставки.

Відвідати експозицію «Алла Горська. Боривітер» можна до 28 квітня 2024 року з вівторка по неділю (11:00 — 19:00).

Організатори: національний центр «Український Дім» та арт-фундація «Дукат».

Статті

Донбас
26.05.2024
18:29

Ближче ніж на 100 метрів до кордону з Росією наближатися заборонено. Огляд ЗМІ окупованого Донбасу

Минулого тижня ЗМІ окупованого Донбасу іноді з гордістю, іноді з натяком на сум визнавали, що анексовані території «ДНР/ЛНР», які РФ всупереч міжнародному праву чомусь називає «повноправними суб'єктами Федерації», як і раніше, російські можновладці...
Країна
25.05.2024
12:00

Посилення мобілізації у дії: що змінилося після 18 травня

"...Поки перебував у ТЦК, наслухався багато історій про те, як людям виписували повістки на блокпостах, у метро, ​​на ринку, був один чоловік, якому виписали повістку прямо біля реєстратури в поліклініці",
Країна
24.05.2024
10:14

Санкційний фронт: весняний наступ

Нові заходи, вжиті навесні союзниками України, посилюють залежність російської економіки від Китаю. Вони також вирішують ринкові проблеми самих країн G7. Але не відповідають головним цілям санкційного тиску.
Всі статті