У Старобільській РВА пояснили, чому наразі неможлива компенсація за земельні паї, які залишились в окупації або є замінованими

Компенсація за земельні паї, які лишились в окупації чи є замінованими, або на яких безпосередньо ведуться бойові дії, не передбачена, бо паї вважаються не втраченим майном, а таким, яке буде повернено після деокупації. Відповідні роз'яснення "ОстроВу" дав заступник начальника управління - начальник відділу агропромислового розвитку управління соціально-економічного розвитку територій Старобільської РВА Роман Кривошлик.

"Компенсація за паї наразі не передбачена і навіть не може бути передбачена", - зазначив Кривошлик.

За його словами, визнати паї втраченими - це означає визнати регіони окупованими назавжди, тобто, визнати їх російськими. Але ж держава і світова спільнота визнають їх окупованими тимчасово. Тому земельні паї вважаються таким майном, яке не є втраченим, а буде через певний час поверненим, і ним можна буде користуватись за призначенням.

Дехто з пайщиків проводить паралель із компенсацією за зруйноване житло в окупації, отримати яку наразі можливо.

Цю паралель Роман Кривошлик називає некоректною через те, що у випадках із компенсацією за зруйноване житло йдеться про дійсно втрачене майно. Адже той факт, що житло є зруйнованим і вже не підлягає використанню за призначенням (на відміну від земельних паїв), підтверджується документально.

У цьому контексті постає питання: як бути з ущент замінованими землями сільгосппризначення, наприклад, Сватівського району? Яким чином можна гарантувати їхнє використання за призначенням навіть після деокупації?

Як пояснила "ОстроВу" заступниця директора департаменту агропромислового розвитку Луганської ОДА Любов Безкоровайна, з цього приводу юридично такі паї нічим не відрізняються від тих, які наразі в більш-менш "мирних" умовах обробляються під окупацією. По-перше, для підтвердження замінування потрібне обстеження, а це можливо лише у разі припинення бойових дій і деокупації. По-друге, наразі не існує навіть карт мінних полів. По-третє, як зауважує Безкоровайна, у ході війни й інші землі області можуть стати такими ж замінованими, як у Сватівському чи Сєвєродонецькому районах.

Раніше "ОстроВ" писав про те, що відбувається з аграрним сектором Луганської області за умов окупації та активних бойових дій.

Статті

Луганськ
27.07.2024
11:24

«Не згадувати та не порівнювати». Луганський щоденник

За відрізок життя у 10 років наша вулиця вимерла. Йшли епічно: недбалість до власного здоров'я, смерть на «звільненій» території за нез'ясованих обставин, війна.
Світ
26.07.2024
14:06

Дія санкцій і іронія війни. Західні медіа про Україну

Російські оборонні заводи вже працюють на своїй максимальній потужності, безробіття критично скоротилося – тобто, у цієї економіки закінчуються резерви. Як результат, зарплати падають, рубль слабшає, вартість імпорту зростає, як зростає і інфляція.
Світ
25.07.2024
10:52

Білорусь та санкції: на короткому повідку

Лукашенко у лютому 2022 р. зробив свою країну співучасником воєнних злочинів та фігурантом міжнародних санкцій. Але, на відміну від росії, економіка Білорусі під їхньою дією не тільки не ламається, але навіть демонструє завидне зростання.
Всі статті