У США запевнили, що мають достатньо фінансування для підтримки України у 2023 році

У Раді нацбезпеки США заявили, що мають достатньо фінансування, аби допомогти Україні, як на полі бою, так і з ліквідацією наслідків на ГЕС, Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі на брифінгу.

"Ми уважно стежили за наслідками цього руйнування, яке спричинило масштабну повінь в Україні та призвело до евакуації щонайменше тисяч українців. Ми бачили повідомлення про те, що Росія відповідальна за вибух на дамбі. Ми робимо все можливе, щоб оцінити ці звіти. І ми працюємо з українцями, щоб зібрати більше інформації", - наголосив Кірбі.

Повідомляється, що вибух на Каховській ГЕС може мати руйнівний вплив на енергетичну безпеку України і це вплине на систему каналів: "Ми спілкуємося з українською владою щодо того, як ми можемо надати допомогу багатьом українцям, які були переміщені та змушені залишити свої домівки в пошуках безпеки. Ми продовжуватимемо працювати з гуманітарними партнерами на місцях для надання допомоги".

США продовжуватиме підтримувати Україну також і матеріально.

"Ми маємо достатньо коштів, як я вже говорив раніше, щоб підтримувати Україну на полі бою до кінця цього фінансового року (фінансовий рік розпочинається з 1 жовтня, - ред.). Знову ж таки, ми тільки зараз оцінюємо шкоду, завдану цим вибухом дамби, тому було б необачно з моєї сторони намагатися припускати, який це може мати вплив. Безумовно, на цій ранній стадії важко побачити, що це матиме вплив на додаткове фінансування, чи то цього року, чи то в наступному році, виходячи з вибуху".

Кірбі наголосив, якщо Рада нацбезпеки відчує необхідність звернутися до Конгресу за додатковими коштами для України, ми вони це зроблять.

"Я хочу сказати, що ми зосереджені на тому, щоб використати фінансування, яке ми отримали цього фінансового року, і переконатися, що Україна зможе досягти успіху на полі бою. І ми просто не знаходимося на етапі прийняття рішення, щоб говорити про потребу в додатковому фінансуванні пізніше, у якій би формі воно не було. Ми вдячні за додаткове фінансування, яке ми отримали на цей фінансовий рік", - додав координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський по телефону передав президенту Туреччини Реджепу Ердогану список потреб України для ліквідації лиха на Каховській ГЕС. 

 

Статті

Світ
27.09.2023
20:49

“Війна в Судані дала українцям можливість закріпитися на африканському континенті”. Огляд західних медіа

Україна суттєво погіршила російське “співвідношення войськово-морських сил” – оперативний показник, який вона використовує для вирахування безпілотників, радарів, берегової артилерії тощо, а також суден, хоча до паритету все ще далеко.
Світ
26.09.2023
08:06

«Нашій країні треба зробити все, щоб швидше закінчити війну». Російські ЗМІ про Україну

"Я думаю, що сьогодні ми побачимо тривогу по всій Україні; я думаю, що будуть вражені центри ухвалення рішень, але цього недостатньо. Необхідно виробляти у противника рефлекс, як у собаки Павлова".
Донбас
24.09.2023
18:50

Батіг уже сьогодні, пряник - у світлому майбутньому. Огляд публікацій окупованого Донбасу

Відповідно до російського законодавства в "ДНР" запроваджено обмеження на перебування в громадських місцях вночі, військову цензуру, особливий режим сполучення із сусідніми регіонами, а також заборонено мітинги, збори, демонстрації, ходи,...
Всі статті